Gaziantep sise teslim

Gaziantep ve çevresinde etkili olan yoğun sis, hava ve kara ulaşımını olumsuz etkiliyor.

Cumartesi 12.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 12.12.2009 14:17
ABONE OL
Gaziantep ve çevresinde 2 gündür etkisini gösteren sis, sabah saatlerinde de kent merkezinin büyük bölümünü kapladı. Yoğun sis nedeniyle görüş mesafesi yer yer 20 metreye kadar düştü. Trafikte zorlanan araç sürücüleri, sis lambalarını açarak ilerlemeye çalışıyor. Trafik akışının yoğun olduğu bölgelerde araçlar güçlükle ilerlerken, trafik polisleri sürücüleri sık sık uyarıyor.

Öte yandan, yapılan uyarılara rağmen yoğun sisten küçük çapta maddi hasarlı trafik kazalarının meydana geldiği bildirildi. Hava ulaşımını da etkileyen sis nedeniyle İstanbul-Gaziantep seferini yapan Türk Hava Yolları'na ait TK 680 sefer sayılı uçak Gaziantep Havaalanı'na iniş yapamayınca Adana Şakirpaşa Havaalanı'na yönlendirildi. Yine İstanbul'dan havalanan Onur Air'e ait 8Q042 sefer sayılı uçak da Adana Şakirpaşa Havaalanı'na gönderildi. Gün boyunca bölgede seferlerin hava muhalefetine göre düzenleneceği bildirildi.

Meteoroloji Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, bugün Gaziantep'te havanın çok bulutlu ve aralıkla yağmurlu geçeceği öğrenildi. Sisle birlikte etkili olan yağışların, kent genelinde akşam saatlerinde yoğunlaşacağı tahmin ediliyor.