Liselileri derste gözaltına aldılar

Okul bahçesinde top oynarken öğretmenlerinin otomobillerine zarar verdiği öne sürülen 3 öğrenci, ders sırasında gözaltına alındı

Cumartesi 12.12.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 12.12.2009
ABONE OL
İstanbul Üsküdar'daki İbrahim Hakkı Konyalı İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencilerinden B.D. (13), K.A. (13) ve F.İ. (13) adlı öğrenciler top oynarken, okulun bahçesinde park halinde bulunan öğretmenlerine ait iki otomobile zarar verdi. Müdür yardımcısı N.F.Ö., öğrencileri odasına çağırarak 2 bin lira olan zararın ailelerince karşılanmasını istedi ve çocukları tartakladı. 10 gün sonra tekrar öğrencileri odasına çağıran müdür yardımcısı bu paranın kısa sürede ödenmesini istedi. Ancak öğrenciler korkudan durumu ailelerinden gizledi. Paranın ödenmemesi üzerine öğretmenler 3 öğrenciden şikayetçi oldu. Okula gelen Üsküdar Çocuk Şube Büro Amirliği ekipleri, 3 öğrenciyi son dersin bitmesine yakın gözaltına aldı. Aileler çocuklarının gözaltına alındıklarını öğrenince şok geçirdi. Daha sonra ailelerine teslim edilen çocuklar savcıya ifade verdi.

'AİDAT İÇİN ON KEZ ARARLAR'
Öğrencilerden B.D. ile F.İ. çok korktuklarını söyleyerek "Top kalenin arkasındaki otomobillere çarptı. Müdür yardımcısı bize küfür edip dövdü, sonra para istedi. Ders ortasında bizi çağırdı. Dışarı çıktığımda sivil bir polis memuru vardı. Polis, 'Ailelerine haber verelim' dedi. Müdür yardımcısı 'Biz ararız' dedi. Sağlık raporu için hastane hastane dolaştık. Gece rüyamızda bile bu olayı görüyoruz" dedi. Baba Erkan D. ise "Okul aidatı için günde on kez bizleri arayan yönetim, nedense bu durum için bizi arayıp haberdar etmiyor" diye konuştu.