Kızına tecavüz eden babaya, aile infazı

Iğdır'da 9 yıl önce 13 yaşındaki kızına tecavüz eden babanın, cezaevinden çıktıktan sonra karısı ve oğulları tarafından öldürülerek gömüldüğü belirlendi

Pazar 13.12.2009
Son Güncelleme: Pazar 13.12.2009
ABONE OL
Iğdır'ın Melekli beldesinde besicilik yapan 52 yaşındaki N.K., 2000'de o dönemde 13 yaşında olan kızı H.K.'ye tecavüz etti. Küçük kız olanları annesi N.K.'ye anlattı. Anne de eşinden şikâyetçi oldu. N.K. tutuklanırken, küçük kız ise Sosyal Hizmetler tarafından koruma altına alındı. Iğdır Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan ve ceza alan baba, 7 yıl hapis yattıktan sonra 2007'de tahliye oldu. Şu anda 22 yaşında olan tecavüz mağduru H.K. bir kamu kuruluşunda işe girerek çalışmaya başladı. Cezaevinden çıktıktan sonra evine dönen N.K. ise iddiaya göre aile meclisi kararıyla karısı N.K. ile oğulları B.K., S.K., A.K. tarafından öldürüldü. Cesedi de evin yakınından geçen DSİ kanalına gömüldü. Aile daha sonra jandarma ve polise başvurarak N.K.'nin sabah evden çıktığını ve bir daha geri dönmediğini öne sürdü. Tüm aramalara rağmen N.K. bulunamadı. Üç ay önce savcılığın adli bir işlem için N.K.'yi çağırması üzerine jandarma eve gitti. Aile fertleri de N.K.'nin 2 yıldır kayıp olduğunu söyledi. Ancak durumdan şüphelenen jandarma anne ile 3 oğlu için teknik takip başlattı.

'ANNE AZMETTİRDİ' İDDİASI
Bu takipte cinayeti aile meclisinin işlediğini belirleyen jandarma, 3 gün önce anne ve 3 oğlunu gözaltına aldı. Sorguda 21 yaşındaki B.K. ile 18 yaşındaki A.K. annelerinin azmettirmesiyle babalarını öldürdüklerini itiraf etti. Anne ise azmettirici iddialarını reddetti. Jandarma, DSİ'yle yazışmaların ardından, kanalı kazarak cesedi arayacak.