Sivas-Malatya karayolu ulaşıma kapandı

Pazar 13.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazar 13.12.2009 17:50
ABONE OL
Sivas-Malatya karayolu, Yağdonduran mevkisinde kar yağışının etkisiyle meydana gelen maddi hasarlı kaza nedeniyle ulaşıma kapandı.

Alınan bilgiye göre, Sivas kent merkezi ve bazı ilçelerinde öğleden sonra etkili olan kar yağışı, yaşamı olumsuz etkiliyor.

Yoğun kar yağışının etkili olduğu Sivas-Malatya karayolunun Yağdonduran mevkisinde, kayarak karlı yolu kapatan çekicinin dorse kısmı, kupa kısmına çarptı. Maddi hasarlı kaza nedeniyle kara yolu trafiğe kapandı.

Sivas-Malatya kara yolunun trafiğe açılması için bölgeye Karayolları ekipleri sevk edildi. Kazanın ardından Yağdonduran mevkisinde araç yoğunluğu oluştu.

Zincirsiz araçların, Ulaş ve Kangal yönünden Yağdonduran mevkisine ve Sivas-Erzincan karayolunun Kızıldağ ve Sivas-Suşehri yolunun Geminbeli mevkilerine geçmesine izin verilmiyor.

Yetkililer, sürücüleri kar yağışı ve buzlanmanın olduğu bölgelerde dikkatli araç kullanmaları, kar lastiği takmaları, yanlarında zincir, çekme halatı ve takoz bulundurmaları konusunda uyarıyor.

GÖK GÜRÜLTÜLÜ KAR YAĞIŞI

Bu arada, Sivas kent merkezinde ve Hafik ilçesinde kar yağışı sırasında gök gürültüsü de duyuldu.
Hafik'te yaşayan Necmi Koçak, 79 yaşında olduğunu, hayatında ilk defa kar yağarken gök gürlemesi duyduğunu söyledi.

Baki Hıdırlıoğlu ise 60 yaşında olduğunu, taksicilik yaptığını belirterek, bu yaşına kadar kar yağarken gök gürültüsü sesini ilk defa işittiğini ifade etti.

Hafik'te yaklaşık 10 dakikada süren kar yağışı sonrası etraf beyaz örtüye büründü.