'Dağ gibi oğlumu öldüren canavar şoförü saldılar'

Oğlunu trafik terörüne kurban veren emekli Vali Yardımcısı Erkan Işılgan, isyan etti: "Deliller karartıldı. İki yalancı şahit ve yönlendirilmiş bilirkişi nedeniyle canavar serbest dolaşıyor"

Salı 15.12.2009
Son Güncelleme: Salı 15.12.2009
ABONE OL
Görev yaptığı Antalya'da oğlunu trafik terörüne kurban veren emekli Vali Yardımcısı Erkan Işılgan, bilirkişi raporunda delillerin karartıldığını öne sürdü. Davayı AİHM'ye taşıyacağını söyleyen Işılgan, "Kazayı yapan kamyon kırmızı ışıkta geçmesine rağmen, raporda durduğu yazıyor. Şoför, taksirle adam öldürme suçundan yargılandı. Olası kasıtlı adam öldürmek suçundan yargılanmalıydı. İki yalancı şahit ve yönlendirilmiş bir bilirkişi nedeniyle canavar serbest dolaşıyor" diyerek gözyaşı döktü. Feci kaza, Antalya Demokrasi Kavşağı'nda 29 Haziran 2009'da meydana geldi. Zeki Tepe'nin kullandığı, motosiklet, İlker Aydın yönetimindeki mikser kamyonuyla çarpıştı. Kaza sonucu yola savrulan motosikletin ark a - sında oturan Gökçe Doğan Işılgan (36), feci şekilde can verdi. Oğlunun ölümüne neden olan kazaya ilişkin bilirkişi raporunda delillerin karartıldığını öne süren baba emekli vali yardımcısı Işılgan, Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nde (AGC) dün, basın toplantısı düzenledi. Kazaya yönelik iddiaları kamuoyuyla paylaşmak istediğini belirten baba, mikser kamyonunun sürücüsü İlhan Aydın'ın serbest bırakıldığını hatırlatarak, "Ben adalet istiyorum. Şehir içi trafikte saatte 78 kilometre sürat yaptığı takometre kayıtlarında sabit olan bir kişi, nasıl olur da taksirli suç tespiti ile serbest bırakılabilir? Bu kanunlar derhal değişmeli. 2 yalancı şahit ve yönlendirilmiş bir bilirkişi nedeniyle trafik canavarı serbest dolaşıyor. Namusumla 41 yıl çalıştım. Bir ev aldım. Mutlu yaşamaya çalışacaktım ki bir adam dünyamı zindan etti. Şimdi, oğluma hangisini yaptırayım diye mezar projeleri geliştiriyorum. 1.84 santimetre boyunda, ela gözlü, üniversite mezunu aslan gibi delikanlı, damat olacaktı, mürüvvetini görecektim. Şimdi toprağın altında" dedi.

'24 YILLA YARGILANMALI'
Kendisinin Antalya İl Trafik Komisyonu Başkanlığı yaptığını hatırlatan Erkan Işılgan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Benim derdim, başka anneler ve babalar ağlamasın. Sürücüye, olası kasıtla ölüme sebep olmaktan 24 yıl ceza verilsin istiyorum. Tabancayla vurunca, boğup öldürünce cinayet oluyor. Ama araba lastiğinin altında ezip öldürmek taksirli suç. Eğer canavarı sokağa salıveren bilirkişiye bakarsak ben bu şoförden özür dileyeceğim.''