Saldırının altından "aşk" çıktı

Salı 15.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 15.12.2009 18:43
ABONE OL
İzmir'in Konak ilçesinde meydana gelen molotoflu saldırının altından "Aşk" hikayesi çıktı.

Bir eve ardı ardına iki gün molotoflu saldırı düzenlenmesi üzerine çalışmalarını yoğunlaştıran ekipler zanlıyı yakalayınca ilginç hikayeyi ortaya çıkardı. Eve kısa süre sonra taşınacak olan Ş.Ç. isimli genç kızı sevdiği öğrenilen gasp suçundan sabıkalı F.E., molotof şişesindeki parmak izinden yakalandı. F.E., Ş.Ç.'nin o eve taşınıp kendisinden uzaklaşmasını istemediği için böyle bir yola başvurduğunu
itiraf etti. İki gün önce Konak ilçesi Eşrefpaşa semtindeki bir apartmanın zemin katındaki boş dairede yangın çıktı.

İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri, yangını kısa sürede söndürdü. Araştırmada, çevrede maddi zarara yol açan yangının molotof atılması sonucu çıktığı belirlendi. Bir gün sonra aynı şekilde aynı dairede çıkan yangın kısa sürede söndürüldü. Olaya el koyan İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, molotof şişesinde parmak izine rastladı. Sabıkalı arşivinden yapılan tarama sonucu, parmak izinin, "gasp" suçundan sabıkalı F.E. (17) olduğu saptandı.

Polis, F.E.'yi kısa sürede yakaladı.

Genişletilerek sürdürülen soruşturmada, F.E.'nin sevdiği Ş.Ç.'nin kısa süre sonra molotoflu saldırıların düzenlendiği daireye taşınacağı belirlendi.

Gözaltına alınan F.E. de, Ş.Ç.'nin o eve taşınıp kendisinden uzaklaşmasını istemediği, Ş.Ç.'nin ailesine o mahallede bu tip olayların yaşandığı izlenimini vermek için böyle bir yola başvurduğunu itiraf etti.

Emniyette sorgusu tamamlanan F.E., adliyeye sevk edildi.