Van'da su kesintisi

Van Belediyesi, içme suyu isale hattında meydana gelen arıza sebebiyle su kesintisi yapacak.

Salı 15.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 15.12.2009 15:32
ABONE OL
Belediyeden yapılan açıklamada, arızanın giderilmesi sebebiyle kent merkezine perşembe günü sabahı itibariyle en az 4 gün boyunca su verilmeyeceği açıklandı.

Van Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, il merkezinin içme suyu ihtiyacını karşılayan Gürpınar Bejingir su isale hattının Edremit İlçesi Çiçekli beldesinde civarında arıza meydana geldiği bildirildi. Meydana gelen arızanın giderilme çalışmalarına yarın başlanacağı belirtilen açıklamada, vatandaşların yarına kadar evlerinde su bulundurmaları istendi.

Arızanın meydana geldiği bölgede inceleme yapan Belediye Başkan Yardımcısı İdris Canbay, daha önce sızmadan ibaret olan arızanın son zamanlarda büyüdüğünü kaydetti. Arızanın büyümesi sebebiyle büyük oranda su kaybı yaşandığını hatırlatan Canbay, "Su taşıyan borunun patlaması halinde Van'a aylarca verilmeyecekti. Bu riski göz önünde bulundurarak hemen arızanın giderilmesi için çalışmalar başlattık. Bu sebeple mecburi su kesintisine gidiyoruz. Yarın gece geç saatlerden itibaren kesintiler başlayacak. Perşembe günü sabah kentte verilen sular tamamen kesilecek. Çalışmalarımızı 4 güne göre yaptık. Ancak hava koşullarını göz önünde bulundurursak bu süre uzayabilir. Bu sebeple vatandaşlarımız evlerinde su tutarak tebdir almalarını istiyoruz." dedi.

Canbay, bu 4 günlük sürenin uzayabileceğini dile getirerek, belediye olarak bu süre zarfında tankerlerle mahallelerde su dağıtımı yapacaklarını kaydetti.