"Acı Aşk"a kan bulaştı

Üç kadın ve bir adam arasında yaşanan aşk üçgenini beyazperdeye taşıyan 'Acı Aşk' isimli film, Halit Ergenç ve Cansu Dere'nin kanlar içinde kaldığı sahnelerle dikkat çekti. Halit Ergenç, rolü için "Sinemada beni en çok Orhan eğlendirdi" dedi.

Çarşamba 16.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 16.12.2009 14:59
ABONE OL
Bu hafta gösterime girmeye hazırlanan; yönetmenliğini Taner Elhan'ın, senaristliğini ise Onur Ünlü'nün yaptığı 'Acı Aşk' isimli film, izleyiciden önce gazetecilerin karşısına çıktı.

"ACI AŞK" FİLMİNDEN KARELER

CANSU DERE FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

HALİT ERGENÇ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

'Acı Aşk'ta üç kadın arasında kalan 'Orhan' isimli bir karakteri canlandıran Halit Ergenç, filmin basın gösteriminin ardından, "Oynadığım rol, ilginç bir karakter ve hayatta kimsenin kolay kolay rastlayamayacağı bir kişi. Fakat şunu da gözardı etmeyelim, Orhan'ın başına gelenler her gün başımıza gelmiyor. Davranış şekli ve senaryodaki yeri sebebiyle benim için çok zevkli ve çalışması heyecan verici bir karakter oldu. Bu yüzden de eğer sinema için konuşursak, çalışma aşamasında en çok eğlendiğim karakter Orhan'dır" diye konuştu.

SONGÜL ÖDEN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZMORALİMİZ BOZULDU!

Çekimleri 24 Ekim'de Silivri'de başlayan filmin en dikkat çekici sahnesi, nikahtan sonra araçlarıyla takla atan Halit Ergenç ve Cansu Dere'nin kanlar içinde kaldıkları görüntülerdi. Cansu Dere ve Halit Ergenç, üzerlerindeki gelinlik ve damatlıkla kendilerini kanlar içinde görünce, sette ciddi moral bozukluğu yaşadıklarını da itiraf etti.

'ACI AŞK' NEYİ ANLATIYOR?

Eskişehir'de bir üniversitede edebiyat öğretmenliği yapan Orhan, evlenmeyi planladığı Ayşe'yle yollarını ayırıp İstanbul'a gelir ve Oya ile tanışır. Oya ile evliliklerinin ilk günlerinde yaşadıkları kötü olaylar, onu zor durumda bırakır. Orhan, yeni tanıştığı öğrencisi Seda ile içinden çıkılması zor bir yola sürüklenmektedir.

LEVENT YÜKSEL: 'SENİ YAKACAKLAR'I SÖYLEMEK ZORMUŞ!

Karmaşık hikâyesiyle dikkat çeken 'Acı Aşk' filmi, şarkılarıyla da beğeni toplayacak gibi görünüyor. Ferdi Özbeğen'in 'Yok Yok Yalan Deme', Zeki Müren'in 'Yaralı Gönül' ve 'Beni Terketme', Sertab Erener'in 'Sevdam Ağlıyor'u filmde kullanılan parçalar arasında... 'Acı Aşk'ta, İbrahim Tatlıses'in seslendirdiği 'Seni Yakacaklar' adlı şarkıyı yeni düzenlemesiyle yorumlayan Levent Yüksel, "Stüdyoya rahat girdim ama söylemeye başlayınca zor bir eser olduğunu anladım. İnşallah beğenirler" dedi.

'ACI AŞK'A ELEŞTİRMENLERİN YORUMU:

Halit Ergenç, Cansu Dere, Songül Öden ve Ezgi Asaroğlu'nun başrollerini oynadığı 'Acı Aşk' filmi sinema eleştirmenlerinden tam not aldı. İşte yorumlar:

Alper Turgut: 'Acı Aşk' kara mizahla harmanlanan ve güzel bir finalle sonlanan iyi kotarılmış bir seyirlik. Sinemaseverlerin ilgisini sonuna dek hak ediyor.

Serdar Akbıyık: Son dönem absürt sinema için çok önemli bir örnek... Onur Ünlü'nün en iyi senaryosu... Halit Ergenç ile Cansu Dere filmi alıp götürüyorlar.

Elif Tunca: Aşk, tutku ve ihanet klişelerini parçalayan özgün bir anlatı... Onur Ünlü ve Taner Elhan, hikâyeyi sağlam müziklerle beslemişler.

Sadi Çilingir: Bana çok Hollywoodvari geldi. 'Acı Aşk' bence zevkle izlenen bir film.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...