Antalya'da eğitime fırtına engeli

Antalya Valiliği etkili yağış ve fırtına uyarısında bulunarak bugün ilk ve orta dereceli okulların 1 gün tatil edildiğini açıkladı.

Çarşamba 16.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 16.12.2009 17:40
ABONE OL
Valilik, valilik Meteoroloji Bölge Müdürlüğü ihbar raporlarına göre Orta Akdeniz üzerinden gelen kuvvetli fırtına ile birlikte sağanak ve gök gürültülü etkili yağış beklendiğini açıkladı.

KUVVETLİ KAR UYARISI-5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA TAHMİNİ

ANTALYA'DA FIRTINA ETKİSİNİ GÖSTERMEYE BAŞLADI

Antalya Valiliği'nin açıklamasında, "Fırtınanın hızının zaman zaman 80-95 km/saatin üzerine çıkacağı ve fırtına ile birlikte sürekli ve etkili yağış beklendiği değerlendirildiğinden, eğitim-öğretim kurumlarımızda bulunan öğrencilerimizin sağlığının olumsuz etkilenmemesi bakımından Antalya İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun 15.12.2009 tarih ve 2009/12 sayılı kararı ile 16 Aralık 2009 Çarşamba günü ilk ve orta dereceli okullar ile yaygın eğitim kurumları ve özel öğretim kurumlarının bir gün süre ile tatil edilmesi kararlaştırılmıştır." denildi.

Okul yöneticilerinden gerekli tedbirleri alması istenen açıklamada Antalya'nın sel ve taşkınlara karşı tüm kamu kurum ve kuruluşlarının hizmete hazır hale getirildiği belirtildi.

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİNİN KUMLUCA, FİNİKE VE YEŞİLBAYIR'DAKİ YÜKSEK OKULLARINDA ÖĞRENİME YARIN ARA VERİLECEK

Akdeniz Üniversitesi Senatosu, Antalya ve çevresindeki olumsuz hava koşulları nedeniyle Kumluca Meslek ve Finike Meslek Yüksekokulu ile Eğitim Fakültesi'nin merkez Döşemealtı ilçesi Yeşilbayır mevkisindeki ek binasında eğitim-öğretim yapan bölümlerinin yarın için tatil edilmesini kararlaştırdı.

AÜ Senatosundan yapılan yazılı açıklamada, aynı birimlerde bugün de eğitime ara verildiğine değinilerek, 16–17 iki günlük sürenin güz yarıyılı akademik takviminin sonuna ekleneceği, yarın yapılacak sınavların daha sonraki tarihlerde yapılmasına karar verildiği bildirildi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...