Balıkesir ve Burdur'a ilk kar düştü

Balıkesir'in Edremit ilçe merkezinde yağmur devam ederken yüksek kesimlere yılın ilk karı düştü.

Çarşamba 16.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 16.12.2009 15:41
ABONE OL
Çanakkale-Balıkesir il sınırı olan Hanlar bölgesi beyaza büründü. Kara hasret olan Edremitliler, ilçe merkezine 20 km. mesafedeki Hanlar'da ailecek piknik yapıp kartopu oynadı.

ILGAZ DAĞI'NDA KAYAK SEZONU AÇILDI

Karayolları ekipleri ise Edremit ve Çanakkale'nin Yenice yollarında buzlanma olabileceğini belirterek, sürücülerin daha dikkatli olmasını istedi.

BURDUR KENT MERKEZİNE MEVSİMİN İLK KARI DÜŞTÜ

Burdur şehir merkezine mevsimin ilk karı düştü. Kar yağışının gece de aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

Son günlerde hava sıcaklıklarında yaşanan düşüş yağmur ve kar yağışını beraberinde getirdi. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün yaptığı uyarı ve tahminlere göre, saat 14.15 sularında başlayan kar yağışının günün ilerleyen saatlerinde artması bekleniyor. Yarın da devam edeceği öğrenilen kar ve yağmur yağışının cuma günü kesileceği tahmin ediliyor.

Öte yandan trafik ekipleri de sürücüleri don ve buzlanma olaylarına karşı uyardı. Bu tip havalarda sürücülerin normal seyirlerinden daha yavaş gitmesi gerektiğini hatırlatan ekipler, takip mesafesinin de uzatılması gerektiğinin altını çizdi. Sürücülere sık sık denetim yapan trafik ekipleri, araçlarda zincir bulunup bulunmadığını kontrol ediyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...