Murat Göğebakan kanseri yendi

Ünlü sanatçı Murat Göğebakan, yakalandığı kanser hastalığını yendi. Yaklaşık 7 aydır tedavi gördüğü hastaneden bugün taburcu olan sanatçı, "Allah bana ikinci bir hayat verdi" dedi.

Perşembe 17.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 17.12.2009 14:43
ABONE OL
Yaklaşık 7 aydır Memorial Hospitol'de kan kanseri tedavisi gören ünlü sanatçı Murat Göğebakan, hastalığı yendiğini açıkladı. Basın toplantısı düzenleyen sanatçı, hastalığa yakalandığı günden bu yana sevenlerinin kendisini hiç yalnız bırakmadığını belirterek, tedavi sürecinin çok başarılı geçtiğini ifade etti.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Murat Göğebakan, konuşması sırasında tedavisini gerçekleştiren doktoru Kemoterapi Uzmanı Hüseyin Saffet Beköz'e defalarca teşekkür etti. Türkiye ve dünyanın dört bir yanından gelen destek
telefonlarının kendisini çok mutlu olduğunu ifade eden Göğebakan, "Sevenlerim beni yalnız bırakmadılar. Çok büyük bir servet sahibi oldum. Şimdi 10 yaş daha gencim" dedi.

Sanatçı, başarılı bir tedavi süreci yaşadığını belirterek, "Hiçbir zaman pes etmedim. Ben hasta olmadım ki. Bu olay, Allah'ın bana verdiği bir mükafattı. Bir gün doktorum odaya geldi. Koltukta yatıyordum. Bana 'neden yatağında yatmıyorsun' diye sordu. 'Ben hasta değilim ki' dedim. Allah bana ikinci bir hayat verdi" diye Ünlü sanatçı Göğebakan, basın toplantısı sırasında zaman zaman duygusal anlar yaşadı.

7 ay süren tedavisinin hemen hemen 6 ayında gitar çaldığını ifade eden Göğebakan, "Zaman zaman
hemşireler beni uyarıyordu. 4 albümlük bir repertuar hazırladım. Bunu ticari amaçla yapmadım. 22-23 Ocak'ta Almanya'da konser vereceğim. Sevgili doktorumu da orada görmeyi çok isterim. Tedavim sırasında odadan çıktığım an bana 'içeriye gir' diye bağırıyorlardı. Bazen kaçamak yapıyordum. Bu büyük bir mükafattı benim için. Asilik kanımda var. Doktorum bir kere bana 'hangimiz doktor' diye bağırdı. Ben onu değil, o beni dinliyordu" ifadelerini kullandı.

Çocuğunu çok özlediğini de ifade eden sanatçı, tedavi sürecinde izin alarak hastaneden çıktığı sırada yolda karşılaştığı bir kişinin, yüzündeki maske yüzünden kendisinden kaçtığını ve bu olayın kendisini çok derinden yaraladığını da belirtti. Uz. Dr. Hüseyin Saffet Beköz ise, "Şu an için kan değerleri normal bir şahsın kan değerleriyle aynı durumda. Çok kalabalık ortamlar içerisinde bulunmamaya dikkat etmesinde fayda var" diye konuştu.

Ünlü sanatçı basın toplantısının ardından eşi Sema Göğebakan ile birlikte basın mensuplarına mutluluk pozu verdi.


Kanser Tedavisinde Büyük Adım

Zayıflığa dikkat

Noel baba kötü örnek

Eski başkan hayatını kaybetti

Murat Göğebakan kanseri yendi

Ölümün kıyısında

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...