Önce eşini sonra kendini öldürdü

Malatya'da işsiz olduğu belirtilen kişi, tartıştığı eşini av tüfeğiyle öldürdükten sonra ekmek bıçağıyla boğazını keserek yaşamına son verdi.

Perşembe 17.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 17.12.2009 17:09
ABONE OL
TOKİ konutlarında yaşayan, uzun süredir işsiz olduğu belirtilen Abdulvahap Yaylacı (40) ile eşi Fidan Yaylacı arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Abdulvahap Yaylacı, eşini av tüfeğiyle vurarak öldürdü.

Silah sesinin duyulması üzerine eve giren komşular, Abdulvahap Yaylacı'nın elinde tüfek ve ekmek bıçağı olduğunu gördü. Komşuların engel olmaya çalıştığı Yaylacı, boğazını ekmek bıçağıyla keserek yaşamına son verdi.

Bu arada, çiftin kızları Merve Yaylacı (11) av tüfeğinden çıkan saçmaların isabet etmesi sonucu kulağından yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Çiftin 3 kız, 1 erkek çocuğu bulunduğu öğrenildi.

Abdulvahap Yaylacı'nın yaz aylarında inşaatlarda çalıştığı, uzun süredir işsiz olduğu bildirildi.

ANNE BABASIZ KALAN 4 ÇOCUK, DAYILARINA VERİLDİ

Malatya'da bir kişinin, önce tartıştığı eşini, sonra da kendini öldürmesi üzerine anne ve babasız kalan çocuklarının, Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesinden, dayıları tarafından alındığı bildirildi.

Malatya Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkilileri, olaydan sonra çiftin 4 çocuğunun götürüldüğü Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesinin başvurusu üzerine, şubeye uzman gönderdiklerini bildirdiler. Çocuk Şubesinde bekletilen çocukların dayıları tarafından sahiplenildiğini ifade eden yetkililer, ''Çocuklar şu anda dayıları tarafından alındı. Eğer talep gelirse himayeleri konusunu değerlendireceğiz'' dedi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...