Hem annesiz hem babasız kaldılar

İşsiz ve öfkeli koca, eşini vurduktan sonra kendi boğazını kesti. Cinayete tanık olan çocuklardan biri de babasının tüfeğinden çıkan saçmalarla yaralandı

Cuma 18.12.2009
Son Güncelleme: Cuma 18.12.2009
ABONE OL
Malatya'da işsiz olan 40 yaşındaki Abdulvahap Yaylacı, çocuklarının gözü önünde eşini tüfekle öldürüp bıçakla boğazını keserek intihar etti. Çiftin dört çocuğundan o sırada evde olan üçü cinayete tanık oldu. Saçma isabet eden çocuklardan biri kulağından yaralandı. Korkunç cinayet, dün öğle saatlerinde TOKİ konutlarında meydana geldi. Uzun süredir işsiz olduğu öğrenilen inşaat işçisi Abdulvahap Yaylacı (40) ile eşi Fidan Yaylacı arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Abdulvahap Yaylacı, çocuklarının gözü önünde eşini av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Silah sesini duyarak eve giren komşular, Abdulvahap Yaylacı'nın elinde tüfek ve ekmek bıçağı olduğunu gördü. Komşuların tüm engelleme çabalarına karşın Yaylacı, boğazını ekmek bıçağıyla keserek yaşamına son verdi. 4 çocuk sahibin çiftin, vahşete tanık olan 11 yaşındaki kızları da av tüfeğinden çıkan saçmalarla kulağından yaralandı.

ÇOCUKLAR DAYILARINA VERİLDİ
Cinayet sırasında evde olan çocuklar Ö.Y. (4), R.Y. (3) ile kulağından hafif yaralanan M.Y. ile o sırada okulda olan A.Y. polis ekipleri tarafından Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Çocuklar, daha sonra dayılarına teslim edildi.