İstanbul'da etkili yağış

Cuma 18.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 18.12.2009 17:22
ABONE OL
İstanbul'da etkili olan sağanak yağış, özellikle Güzelce ve Kumburgaz'da şiddetini arttırdı.

Bölgede bazı araçlar, şiddetli sağanak nedeniyle oluşan su birikintilerinde mahsur kaldı. İstanbul'un genelinde etkili olan sağanak yağış, bazı noktalarda şiddetini arttırdı.

Özellikle Güzelce ve Kumburgaz'da sağanak yağışla birlikte bazı ev ve işyerlerinin bodrum katlarını su bastı. Kumburgaz Elektrik Üretim A.Ş. Eğitim Tesislerinin otoparkı ve zemin katı da sular altında kaldı.

Bölgede bazı araçlar da, şiddetli sağanak nedeniyle oluşan su birikintilerinde mahsur kaldı. Mahsur kalan araçlar, itfaiye ekipleri ve zabıtanın çalışmaları sonucunda kurtarıldı.

OTOGARI SU BASTI

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA TAHMİNİ

BODRUM SULAR ALTINDA

İSTANBUL'DA BARAJLAR YÜZDE 90 DOLDU

KAR YOLLARI KAPATTI

HAVA ULAŞIMINA SİS ENGELİ

ULUDAĞ KARA TESLİM

DALGALAR 5 METREYE YÜKSELDİ

İstanbul'da aniden bastıran sağanak yağış ve fırtına, hayatı olumsuz yönde etkiledi.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı deniz otobüsü seferleri iptal edilirken, sahil şeridinde zaman zaman yüksekliği 5 metreye varan dev dalgalar oluştu. Hava sıcaklığının büyük ölçüde düştüğü İstanbul'da, öğlen saatlerinden itibaren sağanak yağış etkili oldu. Sağanak yağışın yanı sıra şiddetli rüzgarın da etkili olmasıyla birlikte vatandaşlar zaman zaman zor anlar yaşadı. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, kapalı mekanlara koştu. Sağanak yağış ve beraberindeki şiddetli rüzgar, denizde de dev dalgalar oluşturdu. Dalgaların yüksekliği yer yer 5 metreye ulaştı.

Öte yandan, İstanbul'da etkili olan fırtına nedeniyle 15.30'da yapılması planlanan Bandırma-Yenikapı deniz otobüsü seferi iptal edildi. Saat 12.00'deki Bostancı-Yenikapı-Bandırma seferi de olumsuz hava koşulları nedeniyle gerçekleştirilemedi.

METEOROLOJİ BÖLGE MÜDÜRÜ: AVRUPA YAKASINDA METREKAREYE 15 KİLOGRAM YAĞIŞ DÜŞTÜ

Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, İstanbul'un Avrupa yakasında bugün metrekareye 15 kilogram yağış düştüğünü bildirdi.

Yıldırım, kenti etkisi altına alan yağışlı havanın yarın etkisini kaybedeceğini ve havanın gün boyu parçalı çok bulutlu olacağını kaydetti. En düşük hava sıcaklığının yarın 2 derece olacağını ifade eden Yıldırım, pazar günü yağışların yeniden başlayacağını, en düşük hava sıcaklığının ise 7 derece olacağını vurguladı.

Yıldırım, pazar günü kuvvetli rüzgarın da etkili olacağına dikkati çekerek, ulaşımda yaşanabilecek olumsuzluklara ve soba zehirlenmelerine karşı vatandaşların dikkatli olmaları gerektiğini söyledi. Mustafa Yıldırım, pazartesi günü de aralıklarla sağanak yağışın süreceğini ifade etti.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...