Kar yolları kapattı

Ülkenin doğu bölgelerinde yaşanan kuvvetli kar yağışı nedeniyle pek çok köy yolu ulaşıma kapandı.

Cuma 18.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 18.12.2009 17:17
ABONE OL
Muş ve ilçelerinde etkisini sürdüren yoğun kar yağışı yüzünden 146 köy yolunun ulaşıma kapandığını bildirildi.

OTOGARI SU BASTI

İSTANBUL'DA ŞİDDETLİ YAĞIŞ HAYATI FELÇ ETTİ

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA TAHMİNİ

İSTANBUL'DA BARAJLAR YÜZDE 90 DOLDU

BODRUM SULAR ALTINDA

HAVA ULAŞIMINA SİS ENGELİ

ULUDAĞ KARA TESLİM

İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Sadrettin Tunç, dünden beri etkili olan kar yağışının köy ve mezralarda ulaşımı olumsuz etkilediğini belirtti. Kış aylarında benzer gelişmeler için önceden hazırlık yaptıklarını, ekip ve araçların hazır olduğunu belirten Tunç "Kar yağışı yüzünden kapanan köy ve mezra yollarını açmak için çalışmalara başladık. Hava şartlarına göre bu çalışmaları en kısa sürede tamamlayacağız" dedi.

AĞRI'DA ULAŞIMA KAPANAN KÖY YOLU SAYISI 270'E YÜKSELDİ

Ağrı'da etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan köy yolu sayısı 270'e yükseldi. Kentte 2 gündür devam eden kar yağışı, ulaşımı olumsuz etkiledi. Kar ve buzlanma nedeniyle Ağrı-Erzurum kara yolu Sarıcan mevkisinde, sürücüsünün kimliği belirlenemeyen 63 DU 657 plakalı kamyonet devrildi. Kazada, ölen ya da yaralanan olmadığı bildirildi. İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Erol Abaylı, sabah saatlerinde 50 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğunu, aralıksız süren kar yağışı nedeniyle sayının 270'e yükseldiğini söyledi. Kent merkezinde de Belediyeye ait iş makineleri, cadde ve sokaklarda kar temizleme çalışmasını aralıksız sürdürüyor.

HAKKARİ VE BİTLİS'TE 133 KÖY İLE 329 MEZRAA YOLU ULAŞIMA KAPANDI

Yurdu etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava hayatı olumsuz etkiliyor. Hakkari'de iki gündür etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle il genelindeki 131 köy yolundan 101'inde ve 329 mezraa yolunda ulaşım
sağlanamıyor. Kentin yüksek kesimlerinde ise kar kalınlığı 1 metreye ulaştı.

Özel İdare Karla Mücadele Birimi yetkilileri, kar ve tipi nedeniyle çalışma yapamadıklarını, hava koşullarının elverişli hale gelmesiyle çalışmalara başlanacağını söyledi. Karayolları 114. Şube Şefliği yetkilileri de dün ulaşıma kapanan Hakkari-Şırnak kara yolunun akşam saatlerinde kontrollü olarak ulaşıma açıldığını, yol açma çalışmalarının bugün de devam edeceğini bildirdi. Meteoroloji İl Müdürlüğü yetkilileri, yağışın hafta sonuna kadar devam edeceğini kaydetti.

BİTLİS'TE 32 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, kentte etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle, il genelinde 32 köy yolunun ulaşıma kapandığı belirtildi. Açıklamada, 10 ekiple, kapalı olan köy yollarının açılması için çalışmaların yürütüldüğü bildirildi. Meteoroloji İşleri Müdürlüğü yetkilileri ise kent merkezinde kar kalınlığının 25 santimetreye ulaştığını, yükseklerde ise 40 santimetreyi bulduğunu belirtti.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...