Uludağ kara teslim

Kayak ve kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ'da yoğun kar yağışının başladığı bildirildi.

Cuma 18.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 18.12.2009 16:38
ABONE OL
Uludağ Meteoroloji İstasyonu yetkililerinden alınan bilgiye göre, oteller bölgesindeki kar kalınlığı sabah saatlerinde 26 santimetre olarak ölçüldü.

OTOGARI SU BASTI

İSTANBUL'DA ŞİDDETLİ YAĞIŞ HAYATI FELÇ ETTİ

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA TAHMİNİ

İSTANBUL'DA BARAJLAR YÜZDE 90 DOLDU

KAR YOLLARI KAPATTI

BODRUM SULAR ALTINDA

HAVA ULAŞIMINA SİS ENGELİ

Hava sıcaklığının eksi 2 derece olduğu Uludağ'da, yoğun kar yağışı ve sis yüzünden görüş mesafesinin 100 metreye kadar düştüğü, zaman zaman tamamen kapandığı belirtildi.

Kar yağışının, hafta sonu da devam etmesinin beklendiği bildirildi.

ERCİYES KAR MERKEZİ'NDE KAYAK SEZONU AÇILDI

Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden birisi olan Erciyes Kayak Merkezi'nde kayak sezonu açıldı.

Gece aralıklarla yağan kar sonucu Erciyes Kayak Merkezi'nde kar kalınlığı 45 santimetreye ulaştı. Erciyes Kayak Merkezi'nde kayak yapmak için yeterli kara ulaşılmasının ardından kayak pistlerinde düzeltme ve sertleştirme çalışmaları yapılarak pist, kayak severlerin hizmetine sunuldu.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kayak Eğitmeni Veysel Değirmenci, dün itibariyle yoğun kar yağdığını kayak yapılabilmesi için bu kara ihtiyaç olduğunu söyledi. Değirmenci, kayak pistini kayak yapmaya hazır hale getirdiklerini de belirtti. Yılbaşı öncesi yağan kar Erciyes Kayak Merkezi'ndeki tesis sahiplerinin de yüzünü güldürdü.

SARIKAMIŞ'TA KAR KALINLIĞI 55 SANTİMETREYE ULAŞTI

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde etkili olan kar yağışıyla Bayraktepe Kayak Merkezi'nde kar kalınlığı 55 santimetreye ulaştı.

Kar yağışı Doğu Anadolu Bölgesi'ni etkisi altına aldı. Kar kalınlığı Sarıkamış ilçe merkezinde 30 santimetre, Bayraktepe Kayak Merkezi'ndeki pistlerde ise 55 santimetreye ulaştı. Yağan son karla kayak merkezindeki pistlerde rahatlıkla kayak yapılabileceği açıklanırken, sezonun da hafta sonu açılacağı öğrenildi. Bu arada Karayolları ve belediye ekipleri karla mücadeleye aralıksız devam ediyor. Kar yağışına sevinen çocuklar kartopu oynayarak karın keyfini çıkardı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...