Yaşlı çift evde ölü bulundu

Isparta'da yaşayan yaşlı çift, torunları tarafından evlerinde ölü bulundu.

Cuma 18.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 18.12.2009 15:28
ABONE OL
Sermet Mahallesi 1208 Sokak'ta müstakil bir evde yaşayan Meryem Yavuz (71) ile eşi Ali Yavuz (86), torunları Burak Armağan tarafından evde ölü bulundu.

Anneannesini ''secdede, namaz kılar vaziyette'', dedesini de kanepede oturur şekilde hareketsiz gören 14 yaşındaki Burak Armağan, 155'i aradı. Olay yerine gelen polis ekipleri, Yavuz çiftinin öldüğünü belirledi.

İlk belirlemelere göre yaşlı çiftin sobadan sızan karbonmonoksit gazından ya da gıda zehirlenmesinden dolayı yaşamlarını yitirdikleri tahmin ediliyor. Cenazeler, otopsi için Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

Burak Armağan, 09.30'da evden anneannesi ve dedesi uyurken ayrıldığını, öğle vakti eve döndüğünü, yaşlı çifti ölü bulduğunu söyledi. Armağan, ''Eve geldiğimde sobanın kapağı açıktı. Anneannem ve dedem uyur vaziyettelerdi. Anneannem, yerde namaz kılıyor şeklinde kalmış, dedem de kanepede oturur vaziyetteydi'' dedi. Ölen çiftin kızı Hatice Yavuz ise, sabah sobayı yakıp işe gittiğini anlattı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...