Antakya'da şiddetli yağış

Cumartesi 19.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 19.12.2009 09:55
ABONE OL
Antakya'da etkili olan yağış nedeniyle bazı ev ve iş yerlerini su bastı.

Kentte dün akşamdan bu yana etkili olan şiddetli yağmur yaşamı olumsuz yönde etkiledi. Kent merkezinde bazı ev ve iş yerlerinin giriş katlarını su basarken, bazı vatandaşlar da araçlarında mahsur kaldı.

İtfaiye ekipleri ev ve iş yerlerindeki suları boşaltmaya çalışırken, araçlarında mahsur kalan vatandaşlar da iş makineleri ve panzerlerle kurtarıldı.

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, dün akşam saatlerinde başlayan yağışın özellikle sabah saatlerinde şiddetini artırdığını belirterek, yağış nedeniyle kent merkezinde bazı evleri su bastığını söyledi.

Olağanüstü bir durumun olmadığını belirten Lekesiz, yağışın şiddetinin azaldığını ifade etti.

MUĞLA'DA ŞİDDETLİ YAĞIŞ
Muğla'da etkili olan şiddetli yağış, yaşamı olumsuz etkiliyor. Muğla'da son 24 saatte metrekareye 27,4 kilogram yağış düştüğü bildirildi.

Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, yağışın gün boyunca devam edeceğini ifade etti.

Muğla'da 3 gün önce başlayan ve aralıklarla devam eden yağış, dün gece etkisini arttırarak sürdü. Yağış nedeniyle trafikte aksamalar meydana gelirken Düğerek, Karabağlar ve Karşıyaka mahallelerindeki tarım alanları su altında kaldı.

Muğla Belediyesi işçileri, taşkın yaşanmaması için yağmur kanallarında temizlik yaptı. Polis ekipleri ise trafiğin aksamaması için kavşaklarda önlem aldı.