Mersin-Antalya yolu trafiğe açıldı

Mersin'in Silifke ilçesindeki şiddetli yağış nedeniyle ulaşıma kapanan Mersin-Antalya ve Mersin-Konya kara yollarının açıldığı bildirildi.

Cumartesi 19.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 19.12.2009 12:25
ABONE OL
Alınan bilgiye göre, kentte dün akşam etkili olan şiddetli yağışın ardından Kaymakam Fatih Damatlar başkanlığında oluşturulan kriz masası çalışmalarını sürdürüyor.

Kaymakam Damatlar, gazetecilere yaptığı açıklamada, şiddetli yağışın Taşucu beldesinde ve Bolacalıkoyuncu Köyü'nde daha etkili olduğunu kaydetti.

Bolacalıkoyuncu Köyü'ndeki Araplı Deresi'nin taşması sonucu bazı evlerin birinci katlarını su bastığını vurgulayan Damatlar, ulaşıma kapanan Mersin-Antalya ve Mersin-Konya kara yollarının yapılan çalışmaların ardından yeniden açıldığını belirtti.

Yöredeki tarım arazilerinin de sular altında kaldığını anlatan Fatih Damatlar, hasar tespit çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Öte yandan, şiddetli yağışın etkili olduğu Gülnar ilçesine bağlı Tepeköy ve Çavuşlar köylerine elektrik ve içme suyu verilemediği öğrenildi. Her iki köyde bazı evler ile tarım arazilerinin sular altında kaldığı ifade edildi. Köylere, elektrik ve içme suyu verilebilmesi için çalışmaların sürdüğü belirtildi.