İstiklal Marşı'nı en iyi okuyan öğrenci Marina

İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde yapılan eleme sonucunda Marina Gözde il finallerine kaldı

Pazar 20.12.2009
Son Güncelleme: Pazar 20.12.2009
ABONE OL
İstanbul Özel Zapyon Rum İlköğretim Okulu öğrencisi 11 yaşındaki Marina Sözde, hafta başında katıldığı 'İstiklal Marşı'nı ezbere okuma' yarışması elemelerinde Beyoğlu ilçe birincisi seçildi. İstiklal Marşı'nı okurken salondakilerin gözlerini yaşartan Rum asıllı Türk vatandaşı Marina, "O kadar heyecanlanmıştım ki, ellerim ve ayaklarım titriyordu. İlk elemelerde dayanamayıp ağladım ama ayakta alkışlanınca dünyalar benim oldu" dedi.

'DUYGULANIP AĞLADIM'
Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği 'İstiklal Marşı'nı Ezbere Okuma Yarışması'nda İstiklal Marşı'nın on kıtasını da takılmadan okuyan Marina, "İstiklal Marşı'mızı çok seviyorum. Yarışmaya Türkçe öğretmenim Damla Ölmez ile üç haftada hazırlandık. Marşta bayrağa ve halka hitap sıralarını, sözlerin verdiği duyguları da anlattı. Zaten İstiklal Marşı'nı okurken çok duygulanıyorum, ağlıyorum." dedi.

OKULUN GURURU OLDU

Okul müdürü Eva Kanarya da Marina'nın başarısından mutluluk duyduklarını belirterek, 17 Şubat 2010'da da il birincilerinin yarışacağını hatırlattı. Türkçe öğretmeni Damla Ölmez , Marina'nın yarışmaya gönüllü katıldığını belirterek, "Çok duygulu okuduğu gibi kendisi de duygusal bir çocuk zaten. İstanbul finalini alacağına inanıyoruz, Marina'ya çok güveniyoruz" dedi. Öğrencilerini ödüllendirdiklerini belirten okulun Türk Müdür Yardımcısı Muazez İlter de Marina ile gururlandıklarını vurguladı. Taksim'de bulunan Özel Zapyon Rum İlköğretim Okulu 1875'te açıldı ve şu anda 94 öğrenciye eğitim veriyor.