Evin üzerine kaya düştü: 5 yaralı

Şanlıurfa'da bir evin üzerine kaya düşmesi sonucu 5 kişi yaralandı.

Pazartesi 21.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 21.12.2009 12:54
ABONE OL
Yağışlı havanın etkili olduğu kentte, Topdağı Mahallesi'ndeki mağara önüne kurulan bir evin üzerine dağdan kopan kaya parçaları düştü.

HATAY'DA FECİ KAZA: 4 ÖLÜ

OTOMOBİL TIRA ÇARPTI: 4 ÖLÜ

ANKARA'DA OTOMOBİL DEVRİLDİ: 2 ÖLÜ

Bölgeye gelen sivil savunma ve itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu, göçen evden çıkarılan aynı aileden 3'ü çocuk 5 kişi, ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

OLAYDA YARALANAN 5 KİŞİDEN 4'Ü TEDAVİLERİNİN ARDINDAN TABURCU EDİLDİ

Şanlıurfa'da bir evin üzerine kaya parçalarının düşmesi sonucu yaralanan 5 kişiden 4'ü, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, sabah saatlerinde olay yerine gelerek, incelemelerde bulunup, yetkililerden konuyla ilgili bilgi aldı. Yaralananların yakınlarına ''geçmiş olsun'' dileklerini ileten Okutan, gazetecilere yaptığı açıklamada, kentin son günlerde aldığı yoğun yağışın etkisiyle mağaralarda sızıntı olabildiğini söyledi.

Vali Okutan, mağaradaki sızıntı nedeniyle gece saat 02.30 sularında çökme meydana geldiğini, bunun sonucunda da kaya parçalarının mağaranın önündeki bakıcı evinin üzerine düştüğünü belirterek, ''Maalesef buradaki ailenin fertleri de yaralandı. Biri şu anda hastanede, diğerleri ise tedavinin ardından taburcu edildi'' dedi.

Bu arada, çökme nedeniyle mağarada beslenen büyükbaş hayvanlardan bazılarının telef olduğu, içeride sağ kalan bazı hayvanların ise olay yerine gelen iş makinesiyle kapı açıldıktan sonra çıkarıldığı bildirildi. Şanlıurfa'nın Topdağı Mahallesi'nde, besicilik yapılan bir mağarada gece meydana gelen göçük nedeniyle mağaranın girişinde bulunan evin üzerine kaya parçalarının düşmesi sonucu yığınların arasında kalan 3'ü çocuk 5 kişi, sivil savunma ve itfaiye ekiplerince çıkarılarak hastaneye kaldırılmıştı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...