Alişan'ın başkanı oyuncuyla davalık

Alişan'ın, askerlik tecil yasasından faydalanmak için top koşturduğu Tepecikspor başkanının, bir futbolcuya zorla 17 bin liralık senet imzalatmaya çalıştığı öne sürüldü. Futbolcu, savcılığa başvurdu

Salı 22.12.2009
Son Güncelleme: Salı 22.12.2009
ABONE OL
Şarkıcı Alişan'ın, askerliği tecil ettirebilmek için kendini transfer ettirerek top koşturduğu ikinci lig takımlarından Tepecikspor, şimdi de "Futbolcuya köle muamelesi" iddiasıyla gündeme geldi. Kulüp yöneticilerinin kendisine zorla senet imzalattırmak istediğini öne süren futbolcu Evren Tozkoparan (28), savcılığa ve Türk Futbol Fedarasyonu'na (TFF) şikâyette bulundu. Sezon başında Tepecikspor'la 2011'e kadar sözleşme imzalayan ve kulüpten alacaklarını isteyen Almanya doğumlu Evren Tozkoparan'ın başına gelmeyen kalmadı. Tepecikspor'u sahte imzalarla satın aldığı iddialarıyla gündeme gelen işadamı Temel ve kardeşi Osman Eyüpoğlu'ndan alacağını isteyen Evren Tozkoparan, bir dizi tehditle karşı karşıya kaldı. Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığı ve TFF'ye Eyüpoğlu kardeşler hakkında şikâyet dilekçesi veren Tozkoparan, kendisine zorla 17 bin liralık senet imzalatmak istendiğini belirtti.

ALİŞAN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

'AMİGOLAR TEHDİT ETTİ'
Kulüp başkanın emri doğrultusunda amigolar tarafından tehdit edildiğini söyleyen Evren, dilekçesinde başına gelenleri şöyle anlattı: "O an, can güvenliğim olmadığını anladım. Oradan kurtulmak için, 'Babamı arayacağım, gelsin, senede öyle imza atayım' dedim. Kabul ettiler. Önce babamı daha sonra avukatım Mümin Adıgüzel'i aradım. Beni kurtarmalarını istedim. Avukatım savcıyı arayarak durumu anlattı. Savcının, 'Büyükçekmece İlçe Jandarma Komutanlığı'na gidin' talimatı üzerine resmi bir araçla karakola gittik. Korkuyorum ve kulübün çevresinden dahi geçmek istemiyorum. Başıma gelebilecek her olayın sorumlusu Temel ve Osman Eyüpoğlu kardeşlerdir." TFF'ye de şikâyette bulunan genç futbolcu, "Kulüpte futbolculara kötü muamele ediliyor" dedi.

SAKAT AYAKLA DÜĞÜNE

11 Aralık 2009'da SABAH'ta yayımlanan "Askerlik tecili için 'topçu' oldu, takımı karıştırdı" başlıklı haberden sonra, Teknik Direktör Ümit Birol, görevinden apar topar ayrıldı. Bu arada Alişan, grup lideri Akhisar Belediye Gençlikspor maçı öncesi yapılan ter idmanında büyük bir şanssızlık yaşadı ve ayağını burktu. Ancak evinde dinlenmesi gereken Alişan, aynı gün akşam kulüp başkanının kardeşi Osman Eyüpoğlu'nun oğlunun düğününde sahneye çıktı. Bu arada Tepecikspor'da işlerin kötüye gitmesi nedeniyle eski Bursaporlu gol kralı Okan Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 11 futbolcu 14 Ekim'den beri kadro dışı.