Çeşmelerden çamurlu su aktı

Salı 22.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 22.12.2009 15:48
ABONE OL
Balıkesir'in Edremit ilçesinde, yağmurlardan sonra çeşmelerden çamurlu su akıyor. Kazdağları'nda Koçero Deresi'nden getirilen kaynak suyuna her yağmurda çamur karışması, vatandaşları endişelendiriyor.

HAVA SICAKLIĞI ARTACAK-5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA TAHMİNİ

SAZLIDERE BARAJI TAŞTI

LODOS ÇATILARI UÇURDU

DENİZ ULAŞIMINA SİS ENGELİ

EDİRNE'DE SULAR ÇEKİLİYOR

FETHİYE SELE TESLİM

AVRUPA'YI SOĞUK VURDU

Muslukları açtıklarında sarı renkli suyla karşılaşan vatandaşlar, "Bırakın su içmeyi ve yemek yapmayı, duş bile alamıyoruz. Her yağmur yağdığında yaşadığımız bu problemi kime bildirdiysek çözüm bulamadık." diyor. Musluk suyu içmeye korktuklarını söyleyen Edremitliler, "Parası olanlar şişe suyu alıyor. Alamayanlar ise mecburen bu suyu içmek zorunda. Yakında hastaneler, bağırsak enfeksiyonundan yatan hastalarla dolup taşabilir." şeklinde konuşuyor. Yiyecek işi yapan bazı esnaflar da müşterilerimize ister istemez şişe suyu vermek zorunda kaldıklarından yakınıyor.

Belediye yetkilileri ise Kazdağları'ndan gelen suya ister istemez yağmur suyu karıştığını, böyle durumlarda vanaların kapatıldığını ve daha önceden kullanılan Eminkuyu'dan şebeke suyu verildiğini söylüyor. Yetkililer, sular devamlı klorlandığı için herhangi bir hastalık tehlikesi olmadığını vurguluyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...