Kanserli köpek kemoterapi gördü

Sakarya'da meme ve vulva kanserine yakalanan köpek, kemoterapi ile sağlığına kavuştu.

Salı 22.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 22.12.2009 15:52
ABONE OL
Veteriner hekim Mustafa Yıldız, hastalanınca sahibi tarafından sokağa terk edilen ve büyük acı çeken köpeğin ismini vermek istemeyen bir hayırsever vatandaş tarafından veteriner kliniğine getirildiğini ve tedavi giderinin karşılandığını söyledi.

Yıldız, 5 yaşındaki kırma cinsi av köpeğinin, Geyve ilçesinde sokakta büyük acı çekerken bir hayırsever vatandaş tarafından bulunduğunu kaydetti. Kliniğe getirilen köpeğe, muayene ve tetkik sonucunda meme ve vulva (idrar kanalının son kısmı) kanseri teşhisi koyduklarını dile getiren Yıldız, hemen tedaviye başladıklarını ifade etti.

Memedeki tümörü ameliyatla aldıklarını vulvadaki tümörü ise kemoterapi ile tedavi etmeyi kararlaştırdıklarını belirten Yıldız, "İki kez kemoterapi uyguladık. Tümer yüzde 70 azaldı. İki kez daha kemoterapi uyguladığımız taktirde av köpeği tamamen sağlığına kavuşacak. 3 hafta sonrada normal yaşamına devam edecek. Eğer tedavi edilmeseydi acı çeke telef olacaktı. Hayırseverlere bir veteriner hekim olarak teşekkür ediyorum. İsmini vermek istemeyen hayırsever vatandaşımız tedavinin bitiminden sonra köpeği, sokağa bırakmayacak sahiplenecek." dedi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...