Kırklareli'nde yangın paniği

Mardin'in Mazıdağı ilçesi Bilge köyünde, 4 Mayıs'ta 7'si çocuk 44 kişinin öldürüldüğü, 10 kişinin de yaralandığı ailelerin sanık yakınlarının yerleştirildiği, Kırklareli'ndeki konutlara trafodan çekilen elektrik kablolarında çıkan yangın, paniğe yol açtı.

Salı 22.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 22.12.2009 11:57
ABONE OL
İstasyon mahallesi 9. yurt sokaktaki Mardinli ailelerin yaşamaya başladığı Tutkunlar Toplu Konutları'nda, trafodan konutlara çekilen 30 metre uzunluğundaki hatta yangın çıktı. Yangını farkeden aileler, durumu polise, itfaiye ve elektrik arıza ekiplerine haber verdi.

Polis bölgede geniş güvenlik önlemleri alırken, TREDAŞ Kırklareli ekipleri, kabloların tutuşması sonucu çıkan yangını söndürmek için trafoyu devre dışında bıraktı. Kırklareli itfaiye ekiplerinin de hazır bekletildiği olayda kimi aileler panik içinde sokağa çıkarlarken, bir bölümü de olayı evlerinin camlarından izledi.

Elektrik arıza ekiplerinin uzun çabalarına karşın sorun çözülemeyince polis bölgede güvenlik önlemlerini artırdı. Geceyi karanlıkta geçirecek olan aileler, konutlarına çıktı.

Kırklareli Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, bölgede yangın çıkmadığını ve yalnızca elektrik arızasının meydana geldiğini belirtirken, bu tür arızaların her evde yaşanabileceğini kaydetti.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...