Lodos çatıları uçurdu

Yalova'nın Çınarcık ilçesinde etkili olan şiddetli lodos, bir binanın çatısını yerinden sökerek bitişikteki binanın üzerine savurdu.

Salı 22.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 22.12.2009 15:53
ABONE OL
Gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini artıran lodos, Çınarcık ve beldelerinde hayatı olumsuz etkiledi. İlçe merkezi ile belde ve köylerde lodos hasara sebebiyet verirken, birçok evin çatısı zarar gördü.

HAVA SICAKLIĞI ARTACAK-5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA TAHMİNİ

SAZLIDERE BARAJI TAŞTI

FETHİYE SELE TESLİM

DENİZ ULAŞIMINA SİS ENGELİ

EDİRNE'DE SULAR ÇEKİLİYOR

ÇEŞMELERDEN ÇAMURLU SU AKTI

AVRUPA'YI SOĞUK VURDU

Çınarcık Taşliman Mahallesi Barbaros Caddesi'nde bir apartmanın çatısı şiddetli rüzgara dayanamayarak yan apartmanın üzerine uçtu. Fırtınada uçan çatı, iki binanın arasında asılı kaldı.

Gürültüyü duyarak dışarı çıkan vatandaşlar gözlerine inanamadı. Şans eseri can kaybı olmadı. Apartman yöneticisi Ali Osman Pistoy, çok korktuklarını belirterek, "Eğer o parça arada asılı kalmayıp aşağı düşseydi dükkanlara zarar verirdi. Gece olduğu için dışarıda az sayıda insan olması bir faciayı önledi" dedi.

AKŞEHİR'DE RÜZGAR ÇATI UÇURDU

Konya'nın Akşehir ilçesinde etkili olan rüzgar nedeniyle Anadolu Öğretmen Lisesi'nin çatısının bir kısmı uçtu.

Akşehir'de hızı yaklaşık 90 kilometreye ulaşan lodos, Pazar günü akşam saatlerinde Anadolu Öğretmen Lisesi'nin çatısının bir bölümünü uçurdu. Okul Müdürü Ali Dağhan, emniyet ekiplerinin ve zabıtaların akşam okulda inceleme yaptıklarını, şiddetli rüzgarın okul çatısının büyük bölümünü uçurduğunu, çatıdan kopan parçaların okulun bahçesine uçtuğunu ve olayın akşam meydana gelmesinin büyük bir faciayı önlediği söyledi.

Anadolu Öğretmen Lisesi'nin çatısının uçtuğunu haber alan Konya Valisi Aydın Nezih Doğan ve İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin de, Akşehir'e gelerek incelemelerde bulundu. Okulda incelemelerde bulunan Vali Doğan ve beraberindekiler olayla ilgili bilgi aldı. Vali Doğan yaptığı açıklamada böyle bir olayın meydana gelmesinin üzücü olduğunu ancak kimsenin bu olayda zarar görmemesinin sevindirici olduğuna değinerek, çatının onarılması için hasar tespit tutanağının hazırlandığını ve Milli Eğitim'den gelecek ödenekle çalışmaların hemen başlayarak çok kısa sürede çatının onarılacağını belirtti.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...