Yağış ve sis geliyor - HARİTALI

Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Çarşamba 23.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 18.10.2017 11:20
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Öğle saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale çevrelerinin hafif sağanak geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don hadisesi, Marmara'nın güneydoğusu ile iç kesimlerde yer yer sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin kuzey, iç ve batı bölgelerinde 4 ila 6 derece aratacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu, ülkemizin güneydoğu kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI; Sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don hadisesi, Marmara'nın güneydoğusu ile iç kesimlerde sis beklendiğinden başta sürücüler olmak üzere olumsuz şartlara karşı (görüş mesafesinde düşüş, buzlanma ve don) ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

MARMARA'DA HAFTA SONU YAĞIŞ BEKLENİYOR

Akdeniz üzerinden gelecek yağışlı havanın etkisine girecek Marmara Bölgesi'nde hafta sonu sağanak beklendiği bildirildi.

Balıkesir Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, sorumlu oldukları Bursa, Balıkesir ve Çanakkale'de hafta sonuna kadar yağış ve sıcaklıkta düşme beklenmediğini söyledi. Bölgelerinin hafta sonunda Akdeniz üzerinden gelecek yağışlı havanın etkisine gireceğini ifade eden yetkililer, yağışların 26 Aralık Cumartesi gece saatlerinde başlayacağını kaydetti. Yağışların pazar günü sağanak şeklinde devam edeceğini söyleyen yetkililer, ''Sele yol açacak şiddette yağış olmayacak. Mevsimsel yağış bekliyoruz'' dedi.

Yetkililer, sıcaklıklarda önemli bir değişiklik olmayacağını, hafta sonunda gündüz hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde, Bursa'da 17-18, Çanakkale ve Balıkesir'de 16-17 derece olmasının beklendiğini bildirdi.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölgenin batısı ( Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ) hafif sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin güneydoğusunda sis bekleniyor.

EGE: Kıyı kesimleri çok bulutlu, diğer yerler parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde sis, Afyon ve Kütahya çevrelerinde buzlanma ve don hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri ile bölge geneli parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde Göller Yöresinde (Isparta, Burdur) hafif buzlanma ve don hadisesi ile birlikte sis bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Kuzey kesimleri ile zamanla bölge geneli parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don hadisesi ile birlikte sis bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Kıyı kesimleri ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don hadisesi ile birlikte sis bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde buzlanma ve don hadisesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Bölgenin kuzey ve doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don hadisesi ile birlikte Muş ve Kars çevrelerinde sis bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde batman çevrelerinde sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...