İzinsiz dizide oynadı tazminat ödeyecek

Bilirkişi, menajerinden izin almadan dizi filmde oynadığı için dava edilen manken Şebnem Schaffer'in 8 bin 400 lira komisyon ödemesini istedi

Çarşamba 23.12.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 23.12.2009
ABONE OL
Oyuncu ve manken Şebnem Schaffer'e eski menajerinin açtığı tazminat davasında sona yaklaşılıyor. Gerçek adı "Jennifer Simone Macide Şebnem Schaffer" olan güzel yıldıza 2 yıl önce menajerlik sözleşmesi imzaladığı Maya Reklamcılık Filmcilik şirketi, sözleşmeye aykırı davrandığı gerekçesiyle 50 bin liralık tazminat davası açmıştı. Şirket, aralarındaki sözleşmeye rağmen güzel oyuncunun kendilerinden izin almadan bir TV dizisinde oynadığını ve yüzde 40'lık menajerlik ücretini ödemediğini iddia etmişti. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde süren dava, bilirkişiye gönderildi. Galatasaray Üniversitesi ile İstanbul Üniversitesi'nden birer öğretim üyesi ile bir serbest mali müşavirden oluşan bilirkişinin hazırladığı rapor, mahkemeye ulaştı.

*ŞEBNEM SCHAFFER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ'KOMİSYONU ÖDESİN'
Açılan davanın yüzde 40'lık komisyon ücreti davası olduğu hatırlatılan bilirkişi, ünlü mankenin dizi için 21 bin lira almasından hareketle raporunda şöyle dedi: "Menajerlik şirketinin zararı yani komisyonu 8 bin 400 liradır. Schaffer'in bu parayı ödemesi gerekir."