Kız meslek lisesinde patlama: 7 yaralı

İstanbul'da Kız Teknik Meslek Lisesi'nde atölye yapımını üstlenen firmanın çalışması sırasında tüp patladı, 3'ü öğrenci 7 kişi yaralandı

Çarşamba 23.12.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 23.12.2009
ABONE OL
İstanbul Maltepe'de Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nin yapımı yeni tamamlanan mutfak atölyesinde gaz sıkışması nedeniyle meydana gelen patlamada 2 işçi , 2 öğretmen ve 3 öğrenci hafif yaralandı. İstanbul Maltepe Küçükyalı sahilinde bulunan Maltepe Teknik ve Meslek Lisesi'nin yeni tamamlanan mutfak atölyesinin yapımını üstlenen firmadan gelen Hüseyin Avcı (24) ve Hakan Arıhan (33) adlı 2 işçi, Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölümü 11-A sınıfı ders yaptığı sırada atölyenin teslimden önceki son denetimlerini yapmak istedi. 2 işçi son kontrolleri yaptığı saat 12.10 sıralarında gaz sıkışmasından dolayı şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlama ile birlikte okulda derste olan öğrenciler kendilerini panikle dışarı attı. Patlamada 2 işçi ile birlikte, Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölümü öğretmenleri Tülin Özcan ve Zeliha Tekin ile Tuğçe Çıkma, Yılmaz Semih Taşkın ve Özge adlı öğrenciler hafif yaralandı.

OKUL TATİL EDİLDİ

Patlamanın ardından okula çok sayıda polis, itfaiye ve ambulans sevk edildi. Olay yeri inceleme ve terörle mücadele ekipleri de atölyede incelemelerde bulundu. Maltepe Kaymakamı Ahmet Okur ve Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin okula gelerek bilgi aldı. Kaymakam Okur, olayın incelendiğini belirterek, ders yapıldığı sırada sistem kontrolünün yapılmasıyla ilgili soruya, "Gereken her detay en ince ayrıntısına kadar soruşturulacaktır" dedi. Öte yandan Okur, öğrencilerin patlama nedeniyle psikolojilerinin bozulması ve olay yerindeki incelemelerin sürmesi nedeniyle okulun tatil edildiğini bildirdi.