PTT şans dağıtacak

Çarşamba 23.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 23.12.2009 15:26
ABONE OL
Milli Piyango İdaresi ile PTT arasında yapılan protokol gereği artık tüm PTT şubeleri Milli Piyango bileti satmaya başlarken, Türkiye genelinde ilk olan uygulama kapsamında Gaziantep PTT Merkez ve Şubelerinde de Milli Piyango bilet satışı başladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan PTT Gaziantep Başmüdürü İhsan Afşin, bundan böyle her ayın 9 -19 ve 29'unda Milli Piyango çekilişlerine ait olan biletlerin tüm PTT işyerlerinde olduğu gibi Gaziantep'te de satılacağını belirtti.

Yılbaşı biletlerinin büyük bir hızla merkez ve şubelerden satıldığını, sadece merkez ve şubeler değil, posta dağıtımı yapan postacıların da bilet satışı yaptığını söyleyen Afşin, "Bundan sonra PTT dağıtıcıları yalnız posta dağıtan değil, şans dağıtan kişilerde olacaklar" dedi. Başmüdür İhsan Afşin, Milli Piyango İdaresi ile yapılan protokol gereği PTT'nin başbayilik görevini yapacağını, tüm bilet satıcılarının biletlerini bundan böyle PTT şubesinden temin edebileceklerini de ifade ederek, "Vatandaşlar her zaman olduğu gibi devlet kapısını güvence hissediyor. Bu yüzden vatandaşlar tereddüt içinde kalmadan bizden biletlerini alıyorlar. Vatandaşa kolaylık olsun diye adreslerine gittiğimizde kendilerine bilet de sattığımızı söylüyoruz. Bu onlar için kolaylık oluyor" dedi.

Posta dağıtıcısı Betül Elmadağ ise, vatandaşların kendilerini Milli Piyango bileti satarken gördüklerinde çok şaşırdıklarını belirterek, "Ev adreslerine posta dağıtımı yaparken milli piyango bileti de satıyoruz, almak ister misiniz?" diye sorduğumuzda bize şaşkınlıkla bakıyorlar. Daha sonra hem devlet memuru olduğumuz için güvendiklerini, hem de belki bize uğurlu gelirsiniz diyerek bilet almaya karar veriyorlar" şeklinde konuştu. Dağıtım yapan Elvan Matur da, "Bilet almak istemeyen vatandaşlar bizi görünce bilet almaya karar veriyorlar. Çünkü hem bize güveniyorlar hem de kendilerine şans getireceğimizi düşünüyorlar" ifadelerini kullandı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...