Tuvalette doğum yaptı

Sivas'ta 16 yaşında bir kız, hastane tuvaletinde doğum yaptı. Tuvaletteki çöp kutusunda ölü bulunan 7 aylık bebek, otopsi yapılmak üzere morga kaldırıldı.

Çarşamba 23.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 23.12.2009 15:15
ABONE OL
Merkeze bağlı bir köyde yaşayan ve bir yakınıyla nişanlı olduğu öğrenilen F.D. (16), dün akşam saatlerinde mide ve karın ağrısı şikayetiyle ailesi tarafından Sivas Numune Hastanesi'ne getirildi.

80'LİK NİNE AŞKI İÇİN EVDEN KAÇTI

Hastanenin acil servisinde tetkikleri yapılan F.D'nin çekilen röntgen filminde yaklaşık 7 aylık hamile olduğu anlaşıldı. Tedavisi sırasında hastanenin acil servisinin bulunduğu kattaki tuvalete giren F.D, doktorlar ve ailesine haber vermeden tuvalette tek başına doğum yaptı.

Göbek bağını kestiği bebeği poşete koyarak tuvaletteki çöp kutusuna attığı ileri sürülen F.D, bu durumu doktorlara ve ailesine söylemedi. Doğumu gizleyen F.D, daha sonra tuvaletten çıkarak acil servise gitti. Serviste tahlilleri yapılan F.D, buradan Sivas Devlet Hastanesi kadın doğum servisine sevk edildi. Doğum sonrası kanaması olduğu belirtilen F.D'nin buradaki muayenesinde doğum yaptığı anlaşıldı. Bunun üzerine yapılan araştırmada, genç kızın doğumu Numune Hastanesi'ndeki bir tuvalette yaptığı tespit edildi.

Polis ekiplerince yapılan inceleme sonucunda tuvaletteki çöp kutusunun içerisinde poşete konulmuş ölü bebek bulundu. Ekiplerin incelemesinin ardından 2 kilo 950 gram ağırlığında ve yaklaşık 50 santimetre boyunda olan bebeğin cesedi otopsi yapılmak üzere Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi morguna kaldırıldı.

Tecavüze uğradığı iddia edilen F.D'nin tedavisi Sivas Devlet Hastanesi kadın doğum servisinde sürüyor. Ailesiyle görüşmek istemediği öğrenilen F.D'nin bulunduğu yerde güvenlik önlemi alındığı belirtildi.
Bu arada, bebeğin ölü mü doğduğu yoksa doğduktan sonra mı öldürüldüğünün tespitine çalışıldığı, tecavüz iddialarının araştırıldığı belirtildi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...