Küçükçekmece Gölü'nde yardım çığlığı

Küçükçekmece Gölü'nden gelen yardım çığlıkları itfaiye, polis ve sağlık ekiplerini seferber etti.

Perşembe 24.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 24.12.2009 12:55
ABONE OL
Küçükçekmece Gölü'nden gelen yardım çığlıkları üzerine botlarla arama çalışması başlatan itfaiye ekipleri sabah saat 07.15 sularında bir erkek cesedi buldu. Cesedin Nejat Yoldaş'a ait olduğu öğrenildi. Göle düşen ikinci kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.

Küçükçekmece Gölü'nden "Burada donuyorum, yardım edin" sesi duyan vatandaşların polise ve itfaiye ekiplerine durumu bildirmesi üzerine olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi. Edinilen bilgiye göre, Küçükçekmece Gölü Soğuk Su Tren İstasyonu önünde bulunan parkta dolaşan bir çift, saat 22.00 sıralarında gölden yardım çığlıkları duyduklarını iddia etti. Çiftin durumu polise ve itfaiye ekiplerine haber vermesi üzerine göl kenarına çok sayıda ekip sevk edildi.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri özel botlarını suya indirdi ve göl içerisinde yardım isteyen şahsı aramaya başladı. Gecenin görüşü kısıtlaması nedeniyle itfaiye ekipleri göldeki aramalarını termal kamera ile sürdürdü. İtfaiye ekipleri sabah günün aydınlanması ile birlikte saat 07.15 sularında Nejat Yoldaş isimli şahsın cesedini çıkardı. Kayıp olan ikinci kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.

Söz konusu kişilerin balık avlamaya çıkarken içinde bulundukları kayıktan göle düşmüş olabilecekleri öne sürüldü.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...