Cinayet planlanmıştı ve katil yalnız değildi

Almanya'da başı kesilerek öldürüldükten sonra ormanlık bir alana gömülen Figen Çapkan'ın katil zanlısı koca İsmet Çapkan'ın cinayeti tek başına işlemediği belirtiliyor

Cuma 25.12.2009
ABONE OL
Almanya'yı dehşete boğan Figen Çapkın cinayetinde bir numaralı zanlısı olarak üç çocuk annesi kadına dört yıldır şiddet uyguladığı iddia edilen 20 yıllık kocası İsmet Çapkan görülüyor. 42 yaşındaki Çapkan'ın karısını planlayarak, tek başına öldürdüğü ancak ardından gömmek için başka kişilerden yardım aldığı da öne sürülüyor. Öldürülen 37 yaşındaki kadının İzmir'deki ağabeyi Ahmet Kollar, kız kardeşinin öldürüldükten sonra halıya sarılıp, bir koliye konularak 70 kilometre uzaktaki bir ormana götürüldüğü ve gömüldüğünü öğrendiklerini belirtiyor,"Bütün bunları bir kişinin tek başına yapması mümkün değil" diyor.
DELİLLER SAĞLAM

Alman Polisi'nin ormanlık alanda bulduğu Figen Çapkan'ı evinden aldığı DNA örnekleriyle teşhis ettiği öğrenildi. Çapkan'ın başının Münevver Karabulut gibi bıçakla gövdesinden ayrıldığı, kalbi seviyesindeki kaburgalarında kırık, vücudunda çok sayıda bıçak yarası bulunduğu bir hafta süren otopsi sonucu belirlendi. İddialara göre tecavüz bulgusuna da rastlandığı ancak polisin bu konuda açıklama yapmadığı da kaydediliyor. Evdeki bir halıya sarılmış ve bir hafta önce eve alınan 104 ekran plazma televizyonun kutusuyla toprağa gömülü olarak bulunan kadının cesedi ve olay yerinde yapılan incelemede çok sayıda delile rastlandığı öğrenildi. Polisin, Almanya'da geçerli olan 10 günlük pişmanlık süresinden yararlanması için beklediği tek zanlı olan kocası teslim olmayınca hakkında kırmızı bülten çıkarttığı da bildirildi. Alman Polisi'nin elinde cinayet ile ilgili sağlam deliller olduğu ve davayı başlatmak için İsmet Çapkan'ın Gürcistan'dan iade edilmesini beklediği kaydediliyor. İzmir'deki aileye göre cinayetin sebebi İsmet Çapkan'ın kıskançlık krizlerinin çifti boşanma noktasına getirmesi. Figen Çapkan'ın sigortalı olarak bir temizlik şirketinde işe girdiği ancak sürekli kocası tarafından cep telefonundan takip edildiği belirtiliyor. Çapkan, son Türkiye ziyaretinde ailesine, cep telefonunu duymadığı zaman kocasından dayak yediğini ifade ederek, kalbinin üzerinde taşımak zorunda kaldığını anlatmış. Çapkan'ın eşinin işe geliş gidiş saatlerini de kontrol ederek, en ufak bir aksamayı kavga sebebi olarak gördüğü belirtiliyor. Ailenin kızlarının kaybolmasının ardından çıktıkları telefon programına bağlanan eltisi de İsmet Çapkan'ın kendilerinin de yanında Figen'e karşı şiddet uyguladığına şahit olduğunu anlatmış.

MEZARINA KIZLIK SOYADI YAZILDI
Baba Ergun ile anne Aynur Kollar kızlarının mezar taşına Çapkan yerine Kollar soyadını yazdırdı. Figen Çapkan ve katil zanlısı kocası İsmet Çapkan mutlu günlerinde.