Piknikte domuz saldırısına uğradı

Cuma 25.12.2009 00:00
ABONE OL
Kırıkkale'nin Ahılı köyünde arkadaşları ile pikniğe giden bir gence domuz saldırdı. Domuzun saldırdığı genç hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgilere göre, Kırıkkale'nin Ahılı köyünde yaşayan İsmail Yılmaz (30), arkadaşları ile birlikte Ilık Çeşme mevkiine piknik yapmaya gitti. Burada öğle yemeğini yiyen İsmail Yılmaz, daha sonra mantar aramak için arkadaşlarından ayrıldı.

Bu sırada çalıların arasından çıkan domuz Yılmaz'a saldırdı. Çeşitli yerlerinden defalarca darbe alan Yılmaz, Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'nde kaldırıldı. İlk müdahalesi yapılan Yılmaz ameliyata alındı.
Olayın şokunu atlatamayan talihsiz genç, domuzun bir anda saldırdığını, kaçacak ya da sığınacak yer olmadığını domuza sarılarak hayatta kaldığını söyledi.

Yılmaz, "Domuz bir anda saldırdı. Kaçacak yer yoktu. Ben de domuzun saldırması ile bir anda ona sarıldım. Ancak domuz çok büyüktü gücüm daha fazla yetmedi. İşte o anda bacağımdan, kollarımdan, başımdan ve birçok yerimden darbe aldım. Arkadaşlarım son anda yetişti. Beni kurtardılar. Az kalsın domuz beni öldürecekti." dedi.

Kardeşinin domuz tarafından yaralandığını öğrenen Ağabey İrfan Yılmaz, köylerde gün geçtikçe sayısı artan domuzlara karşı sürek avı yapılması için yetkililere çağrıda bulundu. Ağabey Yılmaz, "Yetkililer domuzların avlanması için izin vermiyor. Domuzlar da köye kadar indi. Köylünün ektiği ürünleri yiyor. Bir an önce sürek avı yapılması gerek ama köylülerin avlanma izin belgesi olmadığı için sürek avı yapamıyorlar. Gördüğünüz gibi masum insanlara dahi saldırıyorlar." dedi.