En pahalısı Beren'in

Ünlülerin adıyla alınan internet sitelerini yüksek fiyata satma modası aldı başını gidiyor. Beren Saat'in adına alınan site için 5 bin TL istenirken, Şenay Akay'ınki için ise sadece 10 TL talep ediyorlar!

Cumartesi 26.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 26.12.2009 17:34
ABONE OL
Son yıllarda fan sitelerinin çoğalması ile yeni bir sektör oluştu. Ünlülerin isimlerinin domain haklarını, yani internet sitesi isim haklarını satın alan bazı uyanıklar; daha sonra bu domain'leri yüksek fiyatlarla satışa sunuyor. Satılık domain'ler arasında birçok ünlünün ismine alınmış site bulunuyor. En pahalı domain ise, 5 bin TL'lik fiyatı ile berensaat.com. Domain'i satılan ünlüler arasında Ajdar da bulunuyor. Hatta Ajdar'ın domain'i birçok ünlü manken ve oyuncunun domain'inden daha pahalı.

SATIN ALMAK RİSKLİ
Örneğin; Şenay Akay, Yasemin Ergene ve Sinem Kobal'ın domain'leri 10 TL'den satılırken; Ajdar'ın domain'i ise 20 TL'den açık artırmaya sunulmuş ve fiyatı 70 TL'ye kadar çıkmış. Beren Saat'inkinden sonra en pahalı domain ise, 1000 TL ile Levent Kırca'ya ait. Resmi sitelerde yıllığı 10-20 dolara satılan domain'ler, uyanık girişimciler sayesinde 5 bin TL'ye kadar müşteri bulabiliyor. Ama korsanlardan alınan bu domain sitelerinin riski oldukça büyük. Çünkü adına site açılan ünlü, mahkemeye başvurarak, tazminat alabiliyor.

ÜNLÜLER HANGİ TAKIMI TUTUYOR?

2009'UN TWİTTER BOMBALARI


HANGİ ÜNLÜ NEREDE OTURUYOR?ÜNLÜLERİN KÜÇÜKLÜK HALLERİ

ÜNLÜLERİN İLK EVLİLİKLERİ

GERÇEK OLAN DİZİ AŞKLARI

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...