Hafta sonu hava nasıl olacak?-HARİTALI

Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Cumartesi 26.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 18.10.2017 12:00
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümü yağışlı havanın etkisinde kalacak. Sabah saatlerinde doğu bölgelerimizde buzlanma ve don hadisesi ile birlikte sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

RÜZGAR: Güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI; Sabah saatlerinde ülkemizin doğu bölgelerinde buzlanma ve don hadisesi ile birlikte sis beklendiğinden, olumsuz şartlara karşı (görüş mesafesinde düşüş, hava kalitesinde azalma, buzlanma ve don) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI; Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde rüzgarın sabah saatlerinde ve yarın (Pazar) güney ve güneybatı yönlerden (Lodos)kuvvetli ve yer yere kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Deniz ulaşımında aksamalar, Soba zehirlenmeleri vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Çok bulutlu, doğu kesimleri ile yarın (Pazar) sabah saatlerinde batısı aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Sabah saatlerinde ve yarın güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve zamanla kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

EGE: Çok bulutlu, sabah saatlerinde Afyon ve Kütahya çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Sabah saatlerinde ve yarın Kuzey Ege kıyılarında güneyli yönlerden kuvvetli olarak esecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Isparta ve Burdur çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusu aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölgenin batısı, akşam saatlerinden sonra kuzey ve doğusu yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don hadisesi ile birlikte sis bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Cumartesi) akşam saatlerinden sonra doğusu hafif yağmurlu geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...