Yaşlı kadın evinde yanarak öldü

Cumartesi 26.12.2009 00:00
ABONE OL
Şişli'de, 88 yaşındaki kadın yatağında yanmış olarak bulundu. Şizofreni hastası olduğu öğrenilen kadının yatağa bağlı ve üzerinde elektrikli battaniye bulunduğu belirtildi. Kadına bakıcılık yaptığı söylenen torunun eşi ve torunu, kadının yakılmış olma ihtimaline karşı gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Fethiye Hayrunisa Ergun'un (88) yaşadığı Şişli Eskişehir Mahallesi 55 numaralı binanın 2. katında yangın çıktı. Evdeki dumanı fark eden bina sakinleri polise ve itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen polis, itfaiye ekiplerinin de yardımıyla yangını söndürdü.

Evde yapılan araştırmalarda yaşlı kadının yanarak öldüğü tespit edildi. Olayla ilgili bilgi toplayan polis, kadına, torunun eşi Funda Yüksek'in bakıcılık yaptığını ve Funda Yüksek'in olay sırasında evde olmadığını öğrendi. Bunun üzerine Funda Yüksek ve eşi Gazi Yüksek gözaltına alındı.

Şizofreni hastası olduğu belirtilen kadının ellerinin ve ayaklarının bağlı olduğu ve üzerinde elektrikli battaniye bulunduğu belirtildi.

Yaşlı kadının kızı Meyda Ergun, annesine Funda Yüksek'in bakıcılık yaptığını ifade ederek, "Annem yatalak hastaydı. Yatağında yanmış halde bulmuşlar. Ben içeri girip görmek istedim ancak izin vermediler. Ne şekilde yandığını bilmiyorum." dedi. Polis, yaşlı kadının doğal bir yangın sonucu mu, cinayet neticesinde mi öldüğünü araştırıyor.