Kartalkaya'ya 'kar müzesi' yapılacak

Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden biri olan Kartalkaya'ya ''Kar Müzesi'' kurulacak.

Pazar 27.12.2009 00:00
ABONE OL
Kartalkaya'da bulunan Doruk Kaya Otel, hafta sonu tatili için gelen tatilcileri havai fişek gösterileri ile karşılarken, oteldeki kayak hocaları da meşaleler ile gösteri yaptı. Tatilciler, yakınlan dev ateşlerin etrafında çalan müzik eşliğinde dans etti.

Doruk Kaya Otelin Genel Müdürü Yusuf Avcı, yaptığı açıklamada, sezon öncesinde müşterilere daha iyi hizmet vermek için otelde ve pistlerde bir çok değişiklik yaptıklarını belirtti. Otelde yeni yıl öncesinde tüm hazırlıkların tamamlandığını ifade eden Avcı, ''Yeni yıl öncesinde doluluk oranımız yüzde 90'lara ulaştı. Yeni yıla, yüzde yüz doluluk oranıyla girmeyi hedefliyoruz'' dedi.

''Kartalkaya'ya 'Kar Müzesi' yapmak istiyoruz'' diyen Avcı, havaların koşullarının düzelmesinin ardından müze yapım çalışmalarına başlayacaklarını kaydetti. Avcı, ''Dünya'da Finlandiya'da buz oteli yapılıyor. Biz de burada 'Kar Müzesi' yapacağız. Karı sulandırıp donduracağız ve ünlü heykeltıraşları getirerek çalışma yaptıracağız. Bir ilki daha gerçekleştirerek Kartalkaya'ya kar müzesi yapmayı hedefliyoruz'' diye konuştu.

Öte yandan, Kartalkaya'da kar kalınlığının 28 santimetre olduğunu öğrenildi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...