Nişanlısını tanıştırdı

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, nişanlısı mimar Esra Kara'yı kamuoyunun önüne çıktı.

Pazar 27.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazar 27.12.2009 18:54
ABONE OL
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bir hafta önce Ankara'da nişanlandığı Esra Kara ile Ocak ayının başında sade bir nikah töreni ile evleneceklerini söyledi.

Gaziantep'te Ak Parti İl Danışma Meclisi toplantısına katılan Bakan Mehmet Şimşek, bir mağazanın açılışını yaptıktan sonra Şahinbey belediyesinin temizlik araçlarının hizmete alım törenine katıldı. Bakan Şimşek açılışının ardından temizlik aracının direksiyonuna geçerek bir süre kullandı ve temizlik yaptı.

BAKAN ŞİMŞEK VE NİŞANLISININ FOTOĞRAFLARI

ŞİMŞEK, NİŞANLISINI BASINLA TANIŞTIRDI - VİDEO

Daha sonra 4. Organize Sanayi BÖlgesindeki Sanko Holdinge ait Sanko Makina tesislerine geçen Bakan Şimşek ve beraberindekiler, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Adil ve Sami Konukoğlu'ndan tesis hakkında bilgi aldı. Bakan şimşek iş makinalarının gösterilerini izlemesinin ardından bir iş makinasının direksiyonuna geçerek kendisi kullandı.

Makinalardan ve tesisin işlemesini mükemmel bulduğunu ifade eden Bakan Şimşek, ''Buradaki makinaların parçalarının büyük bölümü sıfırdan alınıyor. Çelik ve saç burada bu hale getiriliyor. Daha önemlisi en son teknoloji bu makinalarda kullanılıyor. Bir joystick ile bu makinayı kullanabildim. Yani bilgisayar kullanmaktan daha kolay. Türk makina üreticilerimiz ile gurur duyuyoruz. Sanko ile gurur duyuyoruz. Bunlar gerçekten çok özel ürünler. Türkiye'nin bunu mutlaka görmesi gerek ve sahip çıkması gerek diye düşünüyorum. Bunu sonuçta bizim Türk işçisi yapıyor. Bizim girişimcimiz bu makinayı sıfırdan yapıyor. ''

Fenerbahçe Gaziantep spor okulunu da ziyaret eden Bakan Şimşek, kulüp yetkililerinden bilgi aldı. ''Fenerbahçe benim çocukluk aşkım'' diyen Şimşek, spor kulübünde gençlere önemli hizmetler verildiği, bu gibi kulüplerin her yerde çoğalması gerektiğini vurguladı. Kulüp yetkilileri Bakan Şimşek'e 27 numaralı ve adının yazılı olduğu Fenerbahçe forması hediye etti.

OCAK AYININ BAŞINDA ESRA HANIMLA EVLENİYORUM


Daha sonra Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği'nin gelirlerinden okul yaptırmak için düzenlediği müzayedeye katılan Bakan Şimşek, Anatolian otel'de bir hafta önce Ankara'da sade bir törenle nişanlandığı mimar Esra Kara ile kamera ve objektiflerin karşısına geçti.

''Çok merak ettiğiniz nişanlım Esra hanım bugün Gaziantep'te'' diyen bakan Şimşek, şöyle konuştu:

''Gaziantep yerel basınına önem verdiğim ve Gaziantep milletvekili olarak burada size nişanlım Esra hanımı tanıştırmak istedim. Biliyorsunuz, bu konuda çok şey yazılıp çizildi. Biz bir hafta aileler arasında düzenlenen mütevazı bir törenle nişanlandık. İnşallah Ocak ayının başında da evleneceğiz. O da mütevazı bir nikah töreni olacak. Dolayısıyla bunu sizlere bildirmek istedim. ''

Bakan Şimşek, nikah törenine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılıp katılmayacağı yönündeki soruya 'inşallah' diye yanıt verdi. Bakan Şimşek, gazetecilere 'nerede ve ne zaman tanıştınız' şeklindeki soruya yanıt vermezken, düğün töreni yapmayacaklarını, yalnızca nikah töreni olacağını tekrarladı. Toplantının sonunda salonda bulunanlar Şimşek ve Esra Kara'yı alkışlayarak tebrik ettiler.

Empati Derneği'nin düzenlediği müzayedeye nişanlısı Esra kara ile birlikte el ele tutuşarak geçen Bakan Şimşek, satılacak olan ürünleri inceledi. Bakan Mehmet Şimşek, Empati Sosyal sorumluluk ve Eğitim Derneği Başkanı Pınar Topçuoğlu'na kravatını çıkartarak satılmasını istedi.

Burada kısa bir konuşma yapan Bakan Şimşek, buradan elde edilecek gelirle okul yaptırılacağını duyduğunda mutlu olduğunu ifade ederek, ''Türkiye'nin en önemli sorunu cehalet ve fakirlik. Bunu yenmek zorundayız, bizler bunun için çalışıyoruz'' diye konuştu.

Gaziantepspor Kulübünü ve bazı hasta ziyaretleri de gerçekleştiren maliye Bakanı Mehmet Şimşek daha sonra kara yoluyla Ankara'ya hareket etti.