Av peşindeki kedinin hazin sonu

Kayseri'de başı su borusunun içine sıkışan bir sokak kedisi, Veteriner Fakültesi'nde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Pazartesi 28.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 28.12.2009 12:55
ABONE OL
Kayseri'nin Melikgazi ilçesi Nuri Has Mahallesi İstiklal Caddesi Çam Sokak'ta tek katlı müstakil bir evin damında kuş avlamaya çalışan bir sokak kedisi, başını soktuğu su borusundan geri çıkartamadı.

Sokak sakinlerinin haber vermesi üzerine olay yerine itfaiye ekipleri geldi. Ekipler, kedinin başını 4 santimetre çapındaki demir su borusundan çıkartamaması üzerine duvarı kırdı.

Başı borunun ucunda olan kedi, itfaiye ekiplerince Erciyes Üniversitesi Veteriner Fakültesine getirildi. Burada kedinin kalbine kuvvetlendirici iğne yapıldı. Veterinerlerin tüm çabalarına rağmen kedinin başı borudan çıkartılamadı. Talihsiz kedi, düzenli nefes alamaması sonucu öldü. Büyükşehir Belediyesi itfaiye görevlilerinden İbrahim Gülmez, kediyi kurtarabilmek için büyük çaba sarf ettiklerini, ancak başarılı olamadıklarını söyledi.

Gülmez, ''Kediyi kurtarmak için çok uğraştık. Kedinin başını borudan çıkartamayınca, kediyi boruyla birlikte Veteriner Fakültesine getirdik. Kedi kurtarılsaydı, yaşadığı mahalleye geri götürecektik. Kedi büyük bir ihtimalle bir kuşu yakalamak için boruya başına sokmuş olabilir. Boru çok kalın ve sağlam. Plastik veya teneke olsaydı kediyi biz de kurtarabilirdik'' diye konuştu.ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ