Bursa'da korkutan yangın

Bursa'da ahşap bir evde çıkan yangının çevreye yayılması sonucu toplam 5 ev, 2 otomobil ve 2 iş yeri zarar gördü.

Pazartesi 28.12.2009 00:00
ABONE OL
Merkez Osmangazi ilçesi Kayhan Mahallesi Bedrettin Sokak'ta Emine Ergen'e ait evde sobadan çıktığı tahmin edilen yangın kısa sürede büyüdü.

Alevlerin sardığı evdeki Emine Ergen ile yanındaki evde bulunan kayınpederi Ali Ergen ve eşi Ayşe Ergen tahliye edildi. Bursa Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin 3 ayrı noktadan müdahale ettiği yangın, yoğun çabaya rağmen çevredeki binalara da sıçradı.

Bu arada, olay yerinin yakınlarındaki bir binanın boya ve kimyasal madde deposu olması nedeniyle panik yaşandı. Ekipler binanın dış yüzeyine su sıkarak soğutma işlemi uyguladı. İtfaiye araçları düzensiz parklar nedeniyle zor anlar yaşarken, bölgedeki bazı araçlar vatandaşların yardımıyla çekildi. Mahalle sakinlerinin de söndürme çalışmalarına katıldığı yangında, Ali Ergen, Emine Ergen, Fatma Çetin ve ismi öğrenilemeyen 2 kişiye ait 5 ev ile 2 araç ve 2 iş yeri zarar gördü.

Yangında dumandan etkilenen bir kadınla elinden yaralanan trafik polisine sağlık ekipleri müdahale etti.
Yangının Emine Ergen'e ait evin soba bacasından çıkmış olabileceğinin tahmin edildiği, sonucun yapılan incelemenin ardından belli olacağı belirtildi.

Öte yandan, yangında evi zarar gören Emine Ergen'in eşi Mesut Ergen'in geçen yıl intihar ettiği, maddi sıkıntı yaşadığı, Ali Ergen'in ise askerde olduğu öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ