Evine üçüncü kez araç uçtu

Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde bir evin çatısına ve balkonundan sonra bahçesine araç uçtu.

Salı 29.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 29.12.2009 08:56
ABONE OL
Gece yarısı meydana gelen kaza, ev sahiplerini 'deprem oldu' korkusuyla dışarıya fırlarken, olay yerine gelen polis ekipleri kamyonetde yaralı aradı. Çalışır vaziyette terk edilen kamyonetin içerisinde ve çevresinde yaralıya rastlanmadı. Daha önce de iki kez benzer kaza yaşayan ev sahibi "Kaza olacak diye uykularımız kaçmaya başladı" sözleriyle durumuna tepki gösterdi.

Kaza sabah 04.00 sıralarında Aydan Caddesi üzerinde meydana geldi. Merkez istikametten aşağıya doğru inen sürücüsünün ismi öğrenilemeyen 06 AVK 99 plakalı kamyonet, bir evin bahçesine uçtu. Kaza sonrası deprem olduğunu sanan ev sahibi ve çevredeki vatandaşlar dışarıya fırladı.

Evinin avlusuna bir kamyonetin girdiğini gören Yurtsever Aydoğdu durumu hemen polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri de çalışır vaziyette bırakılan kamyonetin içinde ve çevresinde yaralı aradı. Kaza yerinde yaralı olma ihtimaline karşı ambulans çağırıldı. Vatandaşların ve polisin tüm aramalarına rağmen yaralıya rastlamadı.

Yaptığı incelemede aracın düz kontak yapılarak çalıştırıldığını tespit eden polis kamyonetin çalıntı olma ihtimali üzerinde duruyor. Üzerinde kontak anahtarı olmayan kamyonet bu yüzden uzun süre çalışır vaziyette kaldı.

Öte yandan kamyonetin uçtuğu evde oturan Yurtsever Aydoğdu, her gün kaza olacak endişesiyle uykularının kaçtığını belirterek durumuna tepki gösterdi. Benzer kazaların bu yolda sürekli meydana geldiğini ve tüm başvurularına rağmen yetkililerin konuya ilgi göstermediğini belirten Aydoğdu, "Ne yapacağımızı şaşırdık. Uyurken acaba bu gece de kaza olacak mı endişesi yaşıyoruz. Daha önce de evimin çatısına ve balkonuna araç uçmuştu. Bu üçüncü oluyor" dedi.

Aydoğdu, kazanın gece uyudukları bir sırada meydana geldiğini büyük bir gürültüyle çoluk çocuk uyandıklarını ve dışarıya fırladıklarını aktardı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ