İlk kötü rolüm

Salı 29.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 29.12.2009 15:20
ABONE OL
atv ekranlarında yayınlanan 'Samanyolu' dizisinde 'Avukat 'Ali'yi canlandıran Kıvanç Kasabalı, ilk defa kötü bir karakterde izleyici karşısına çıkıyor... Bu rolün kendisini çok heyecanlandırdığını ifade eden Kasabalı, "Benim öyle entrikalarla dolu bir yaşamım yok ama bazı gözlemler yapıyorum" diye konuştu.

* 'Samanyolu'nda 'Belkıs Hanım'ın avukatı 'Ali' rolündesiniz. 'Yaprak Dökümü'ndeki 'Cem' karakterinin ardından kötü bir rolde oynamak sizi endişelendirmedi mi?
Daha önce oynadığım 'Cem' karakteri bana yakındı. Burada zıt bir karakteri oynamak bana heyecan verdi. İnsanlar dış görünüşe baktığında "Senden de kötü olmaz" diyor ama öyle bir şey yok tabii... Her insan içinde az da olsa farklı yönler var. Oyunculukta bu yönleri yansıtıp, karaktere göre onu içinizden çıkartmanız ve sunmanız gerekiyor. Dizide de 'Ali' karakterinin hırsını ortaya koyuyorum. 'Belkıs Hanım' ile 'Ali' arasında daha önceden geçen şeyler de olmuş, ilerleyen bölümlerde ortaya çıkacak.KARAKTERİN BAZI HIRSLARI VAR

* Yani 'Belkıs Hanım'ın eşinin hayatta olduğu dönemde yaşanmış şeyler mi olduğunu göreceğiz?

Öyle düşünüyorum. Ben diziye ikinci bölümde girdim. Ama yeni tanışmış gibi değillerdi. Bazı şeylerde birlikte hareket ettiklerini gösteren bir durum vardı.

* 'Ali'nin miras konusunda 'Belkıs Hanım'a ne gibi katkıları olacak?
Aslında durumu biraz tetikleyecek gibi... 'Ali' çok güvenilir bir karakter değil. Aralarındaki ilişki de biraz çıkar üzerine kurulu gibi... Biraz danışıklı dövüş var. İkisinin de birbirlerinden talepleri oluyor. O yüzden kopamıyorlar. İşlerini 'Ali'nin halletmesini istiyor. Avukatından bazı beklentileri var. Miras işlerinden sonra olaylar daha da kızışacak. 'Belkıs' hırslı bir karakter... Eşinin ölümünden sonra çocukluğundan beri sevmediği 'Nejat'ın geri dönüşü onu etkiliyor. 'Nejat'a bu miras olaylarından hiçbir şey kalmasını istemiyor. O yüzden de elinden geleni yapmayı kafasına koymuş. Onu da 'Ali' vasıtasıyla yapıyor.

ORTADA BİR AŞK YOK!

* 'Ali'nin de hırsı ön plana çıkacak mı?

'Belkıs' ile birlikte hareket ettiği için 'Nejat'a karşı cephe oluşturacaklar.

* 'Ali'nin beklentileri var mı?
'Ali'nin de kendine göre bazı hırsları var. Zaten beşinci bölümde bunu görecekler. Birkaç sahnede bunları belirteceği şeyler yaşanacak. İlişki boyutu biraz tuhaf bir hal alacak. 'Ali' tarafından ciddi bir teklif gelecek. Ama 'Belkıs'ın kafasındaki olay bence o değil. Ortada bir aşk yok sonuçta...

* İkisi arasında çıkar ilişkisi mi var?
Bakıldığında hoş bir adam ama bu bir çıkar ilişkisi... Tutkulu bir aşk olduğunu düşünmüyorum. Çıkarlar doğrultusunda işlerini yürütmesi için belki onu fişekliyor. Kendisinin hukuki bir bilgisi olmadığı için 'Ali'ye ihtiyacı var.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ