Mucize bebek hayata tutundu

Düğün dönüşü Tuzla TEM otoyolunda geçirdiği kazada hayatını kaybeden Nuriye Gündüz'ün karnından çıkarılan 7,5 aylık bebek hayata tutunmayı başardı.

Salı 29.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 29.12.2009 12:09
ABONE OL
İstanbul'dan yaklaşık 2 ay önce bir akrabasının düğününden dönüşte, kullandığı 34 EN 8550 plakalı aracının tekerleğinin patlamasıyla bariyerlere çarpıp ardından da takla atarak parçalanması sonucu, Gebzeli reklamcı Nuri Gündüz (37) ve hamile eşi Nuriye Gündüz (26) ve Şükran Kırkgül (56) hayatını kaybetmişti. Kazada, otomobildeki Rüstem Kırkgül (56) Ayşe Sultan Kırkgül (49) ve Nuri - Nuriye Gündüz çiftinin çocukları Tuana Gündüz (7) ise ağır yaralanmıştı.

Ölmeden önce hastaneye kaldırılan ancak burada hayatını kaybeden 9 aylık hamile Nuriye Gündüz'ün karnındaki yaşam belirtileri kendisini hayata döndürmeye çalışan doktorları harekete geçirmiş ve yapılan operasyonla bebek anne karnından sağlıklı olarak alınmıştı. Teyzesi Nuray Kırkgül'ün sekiz aylık çocuğuyla beraber emzirdiği ve üstüne titrediği Tunahan Nuri Gündüz 2. ayını doldurdu.

Anne ve babasının kazada hayatını kaybettikleri gün dünyaya gelen mucize bebeğe babasının adının da içinde yer aldığı Tunahan Nuri Gündüz ismini verdiklerini belirten amca Zafer Gündüz, "Bebek yaklaşık 15 gün küvezde kaldı. Sonra dışarıya çıkarıldı. Bir hafta daha hastanede kaldıktan sonra taburcu oldu. Bebeğin sağlığı yerinde. Bakımını teyzesi üstlendi ve anne sütüyle emziriyor. Rutin sağlık kontrollerine gidiyoruz. Sadece kan azlığı ile ilgili kısa süreli tedavi gördü. Maaşallah durumu gayet iyi." dedi.

Tunahan Nuri, kazadan yaralı olarak kurtulan ablası Tuana, dedesi Rüstem Kırgül, amcaları ve teyzelerinin sevgisiyle hayata tutundu ve büyümeye devam ediyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ