Yaşlı çift banyoda ölü bulundu

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde yaklaşık 50 yıllık evli çift, banyoda ölü bulundu.

Salı 29.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 29.12.2009 12:08
ABONE OL
Bahadın beldesi Hürriyet Mahallesi'nde yaşayan Veli Keleş'in belde dışında oturan oğlu Satılmış Keleş, uzun süre arayıp ailesine ulaşamayınca durumu jandarmaya bildirdi. Güvenlik ekipleri, eve girdiklerinde yaklaşık 50 yıllık evli Veli (76) ve Meryem Keleş'i (68) banyoda ölü buldu.

İncelemede, Veli ve Meryem Keleş'in başlarında kan izlerine rastlandı. Yaşlı çiftin, banyoda düşerek öldükleri belirtildi. Beldeye gelen Satılmış Keleş, anne ve babasının evde yalnız kaldıklarını, kendisinin de her gün arayıp hatırlarını sorduğunu söyledi.

Yaşlı çiftin değişik rahatsızlıkları olduğunu anlatan Keleş, ''Pazar günü yaptığım telefon görüşmesinde anne ve babamın sağlık durumunun iyi olduğunu öğrendim. Olayın pazarı pazartesi gününe bağlayan gece yaşanmış olabileceğini tahmin ediyorum'' dedi. Savcılık tarafından gerekli inceleme ve araştırmanın sürdüğünü bildiren Keleş, şöyle konuştu:

''Annem banyoda çamaşır yıkamış, daha sonra da tahmin ediyorum banyo yapmak istediler. Cesetlerin bulunduğu şekle bakıldığında, banyoya önce annem girmiş ve düşerek başını bir yere çarpmış. Daha sonra banyoya gelen babam, annemi kaldırmak isterken kayarak başını duvara çarpmış. Annemin şeker, babamın ise kalp rahatsızlığı vardı. Adli Tıp Kurumunda yapılacak otopsi ve savcılık soruşturması sonrasında olay aydınlanacaktır.''

Keleş çiftinin, 5 çocuk, 9 torun sahibi oldukları bildirildi. Çiftin cesetleri, savcılığın incelemesinin ardından kesin ölüm nedenlerinin belirlenmesi için Ankara Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ