"Gülme krizine giriyoruz"

'Unutulmaz' dizisinde ablasının sevgilisine aşık olan 'Eda'yı oynayan Özlem Yılmaz: Kavga sahnesi çekemiyoruz. Sinem (Öztufan) bana kıyamadığı için tokat atamıyor. Bazen gerçekten vursa da, 10 tokat yemekten kurtulsam diyorum

Çarşamba 30.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 30.12.2009 12:13
ABONE OL
Aynı adama aşık olan iki kız kardeşin öyküsünün anlatıldığı 'Unutulmaz', internetteki forumlarda en çok konuşulan dizilerinden biri oldu. Hatta 'Melda' ve 'Eda' arasındaki rekabet dizinin fanlarını da ikiye böldü.

Bir kısım izleyici 'Eda'nın haklı olduğunu düşünürken, diğer kısım 'Melda'dan yana oldu. Biz de 'Melda' ve 'Eda'yı oynayan Sinem Öztufan ve Özlem Yılmaz'ı biraraya getirdik ve "Sizce kim haklı?" diye sorduk. İki kardeşin de haklı yanları olduğunu söyleyen oyuncular, forum sitelerinde süren kavgaların uzağında iyi dost olduklarını açıkladı.

ÖZLEM YILMAZ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

SİNEM ÖZTUFAN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ABLA-KARDEŞ GİBİLER

Dizide aynı adama aşık iki kız kardeşi canlandırıyorsunuz. Aranızda gerçekte nasıl bir arkadaşlık var?
Özlem Yılmaz: Ben Sinem'le olan sahnelerimde çok eğleniyorum. 'Eda' ve 'Melda' bizden çok farklı karakterler, bu yüzden bazı sahnelerde gülme krizine giriyoruz. Kayıt durmuşsa bunun sebebi kahkahalarımızdır! Sinem benim bu piyasada tanıdığım, kendisini kaybetmemiş nadir insanlardan biri. Onunla iyi anlaşıyorum ve onu çok seviyorum. Canım ablam o benim, hiç 'Melda' gibi değil.

Sinem Öztufan: Çok iyi anlaşıyoruz. Özlem'in de söylediği gibi set dışında da abla-kardeş ilişkisi var aramızda...Oynarken zorlandığınız noktalar oluyor mu?
Ö.Y.: Pek zorlanmıyorum. Sadece kavga ettiğimiz sahnelerde biraz zorlanıyorum. Çünkü Sinem bana kıyamıyor ve bir türlü tokat atamıyor. Bazen "Gerçekten bir tokat atsa da on kere tokat yemekten kurtulsam" diyorum.

S.Ö.: Evet genelde kavga sahnelerimizde zorlanıyoruz çünkü ne zaman biraraya gelsek gülme krizine giriyoruz. Bu yüzden sahneyi birkaç kez tekrarladığımız oluyor.

Sizin başınıza dizideki gibi bir olay gelse ne yapardınız?
Ö.Y.: Şöyle söyleyeyim; böyle bir şey başıma gelse herhalde benim ömrüm 24 bölüm sürmezdi. İnsan yaşamadan bilemez tabii ki, şimdi ne söylesem boşa atıp tutmuş olurum. Allah yaşatmasın ama çok zor bir durum. Şu anda ne 'Eda'yı ne de 'Melda'yı anlayabiliyorum. Ben biraz daha duygularını bastırabilen biriyim. Çözümü olmayan şeylerde üstelemeyi sevmem. Bu yüzden sanırım zor olsa da eski hayatıma geri dönmeye çalışırdım. 'Harun'la yan yana gelmemeye özen gösterirdim ama hayatım boyunca da kendimi kötü hissederdim.

S.Ö.: Tabii zor bir durum. 'Melda'nın yerinde ne yapardım bilemiyorum. Herhalde ikisinden de uzak kalırdım ama sonuçta kardeşin yeri farklıdır. Bir süre sonra kardeşimle yeniden biraraya gelirdim.

'EDA'CILAR-'MELDA'CILAR REKABETİ HOŞUMUZA GİTMEDİ

* Sokaktan nasıl tepkiler alıyorsunuz?
Ö.Y.:'Unutulmaz'ı gerçekten çok fazla kişi izliyor ve seviyor. Bütün karakterleri eleştiriyorlar. Hepsinin haklı ve haksız olduğu noktaları görebiliyorlar. Doğal olarak hikayede her karakterin farklı bir düşünce yapısı var bu yüzden de hepsine ayrı destek var. Aslında gerçek hayatta da Sinem'le ben aynı kişiye aşığız; Sarp'a. Yani Sinem'in oğluna...

S.Ö.: Öyle çok büyük bir tepkilerle karşılaşmadık açıkcası. 'Eda'cılar 'Melda'cılar diye bölündü izleyici... Aslında bu durumdan çok hoşnut değiliz, üzülüyoruz! Çünkü aralarında ciddi tartışmalar oluyor. Bu sadece hikaye, olaya böyle baksınlar...

İKİ KARDEŞ DE MUTLULUĞU HAK EDİYOR

* Fanlarınız tarafından çok tartışılıyor 'Eda' mı, yoksa 'Melda' mı mutluluğu hak ediyor diye... Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Ö.Y.: Bilerek ve isteyerek olmayan hatalar ve yanlışların hepsi affedilmeyi, bunları yaşayan insanlar da elbet mutluluğu hak ediyor bence... 'Eda' da, 'Melda' da bazı şeyleri bilmeden yaşadılar, bu yüzden ikisi de mutluluğu hak ediyor. Ama 'Eda' ne kadar aşık olursa olsun, ablası gerçeği öğrendikten sonra da 'Harun'un peşinden gitmeye devam etti... 'Melda' her iki tarafa da kötülükler yapıyor ama öz kardeşi ve sevdiğinden çok büyük bir darbe aldı. O yüzden ona çok fazla kızamıyorum.

TEK SUÇLU HARUN

S.Ö.: Aslında ikisi de mutluluğu hak ediyor. Ortada tamamen istem dışı bir durum var ve ikisi de aşık... Mutluluğu hak etmeyen biri varsa; o da sanırım 'Harun'...

Ünlülerin ilk evlilikleri

Ünlülerin gerçek isimleri

Ünlülerin doğum tarihleri

Dünyanın en güzel yüzleri

Dünyanın en esnek kadınları

Dünyanın en ilginç festivalleri

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...