Sobadan zehirlenme 2'si çocuk 5 kişi öldü

İstanbul'da 25 yaşındaki bankacı anne ve 2 aylık bebeği, Eskişehir'de anne, oğlu ve 1 yaşındaki torunu karbonmonoksit gazından zehirlendi

Çarşamba 30.12.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 30.12.2009
ABONE OL
Sobadan sızan korbonmonoksit gazından zehirlenmeler can almaya devam ediyor. İstanbul'da 25 yaşındaki anne ve 2 aylık bebeği, Eskişehir'de ise anne, oğlu ve 1 yaşındaki torunu zehirlenerek öldü. İstanbul Maltepe'de bankacı olan anne Candan Mumcuğ ve 2 aylık bebeği Cemre Naz, yeni bağlattıkları doğalgaz ile ısınmak yerine ellerinde kalan kömür bitsin diyerek soba yakınca, sızan gazdan zehirlenerek hayatlarını kaybetti. Bir otelde muhabese müdürü olarak çalışan Muzaffer Mumcuğ, önceki gün saat 18.00 sıralarında işten çıkarak Maltepe Zümrütevler Mahallesi'ndeki evine gitti. Kapının açılmaması üzerine anahtarı ile içeri giren Mumcuğ, eşini baygın halde buldu. Evde sobanın yandığını gören baba daha sonra 2 aylık bebekleri Cemre Naz'ı kontrol ettiğinde de, nefes almadığını fark ederek yakınlarını ve 112 Acil'i aradı. Olay yerine gelen ambulanstaki sağlık ekibi anne Candan Mumcuğ'un hayatını kaybettiğini belirlerken, suni teneffüsle minik bebeğin kalbini tekrar çalıştırdı. Ama minik Cemre Naz'ın kalbi hastaneye giderken yeniden durdu. 2 yıllık evli olan Mumcuğ çiftinin yakınları, "Kışın yakmak için kömür almışlardı. Bacada problem vardı. Sürekli tütüyordu. O yüzden de 1 ay önce doğalgaz bağlatmışlardı. Anne Candan Mumcuğ hem aldıkları kömürü bitirmek hem de bebeğini daha iyi ısıtmak için sobayı yakmış" diye konuştu.

ESKİŞEHİR'DE 3 KİŞİ ÖLDÜ

Eskişehir'de sobadan sızan gazdan zehirlenen anne, oğlu ve torunu yaşamını yitirdi, hayati tehlikesi bulunan gelin, tedavi altına alındı. Olay, Emek Mahallesi, Çetinsoy Sokak'ta meydana geldi. Ekrem Kırbaş (24) eşi Hacer (23), annesi Emine (60) ve bir yaşındaki oğlu Nuri ile birlikte yaşadıkları evde meydana geldi. 4 kişilik aile, gece sobayı yakarak uyudu. Öğle saatlerine doğru uyanan ve fenalaşan Hacer Kırbaş, evden çıkarak komşularından yardım istedi. Baş dönmesi ve mide bulantısı olan genç kadın, daha sonra bayıldı. Polise bilgi veren komşular, baygın haldeki 4 kişiyi hastaneye kaldırdı. Hastanede Emine, Ekrem ve Nuri Kırbaş'ın öldüğü belirlendi. Hacer Kırbaş da ilk müdahalenin ardından hayati tehlikesi olduğu için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Evde yapılan incelemede, ailenin kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlendiği belirlendi.

Ünlülerin ilk evlilikleri

Ünlülerin gerçek isimleri

Ünlülerin doğum tarihleri

Dünyanın en güzel yüzleri

Dünyanın en esnek kadınları

Dünyanın en ilginç festivalleri