Yılbaşı için önlemler artırıldı

İstanbul Valiliği, yılbaşında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı otogar, toplu taşıma araçları, alışveriş merkezleri ve eğlence yerlerine yönelik gerekli güvenlik önlemlerinin artırıldığını bildirdi.

Perşembe 31.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 31.12.2009 17:11
ABONE OL
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, vatandaşların yılbaşı gecesini huzur ve güven ortamı içinde geçirmeleri ve mağdur olmadan ihtiyaçlarını rahat bir şekilde karşılayabilmeleri için otogar, toplu taşıma araçları, alışveriş merkezleri ve eğlence yerlerinde güvenlik tedbirlerinin artırıldığı ifade edildi.

Gece boyunca istihbarata da azami önem verileceği belirtilen açıklamada, zorunlu haller dışında emniyet ve jandarma personeline izin kullandırılmayacağı, trafik, belediye, zabıta ve vergi denetim elemanlarının ekipler halinde denetim ve kontrollerini sıklaştıracağı kaydedildi.

Açıklamada, ayrıca sağlıkla ilgili konularda ve yangın tehlikelerine karşı gerekli tedbirlerin alınacağı, görevlendirilecek ekiplerin her an müdahaleye hazır vaziyette bulundurulacağı, telefon, elektrik, su ve doğalgaz arızalarına karşı da ilgili kurumlarca oluşturulan ekiplerin görev yapacağı belirtildi.

İSTİKLAL CADDESİ'NE GİREN BÜTÜN ÇANTALI VATANDAŞLAR ARANIYOR

Yılbaşına saatler kala İstiklal Caddesi'ne giren tüm çantalı vatandaşlar ile şüpheli şahıslar polislerce tek tek aranıyor. Çantalar ddik didik aranırken şüpheli şahısların kimliklerine bakılarak Genel Bilgi Taraması yapılıyor.

Yeni yıla huzurlu ve güvenli bir şekilde girilmesi için tüm tedbirleri alan emniyet güçleri cadde girişinde önlem alarak uygulama yaptı. Caddeye giren şepheli şahıslar GBT kontrolünden geçirildi. Poşetler ve çantaların içine bakılarak detaylı olarak incelendi. Polis ekipleri ilerleyen saatlere kadar bu uygulamayı sürdürecek. Aramadan geçirilen vatandaşlar polisin uygulamasından rahatsızlık duymadıklarını belirterek can güvenliğini sağlayan emniyet güçlerine teşekkür etti.

Bu arada Taksim Meydanı'nda da çok sayıda çevik kuvvet ekibi muhtemel olaylara karşı hazır bekletiliyor. Emniyet Müdürlüğü'ne ait MOBESE TIR'ı da yaşananları görüntülemek için meydana konuşlandırıldı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ...