Şiddetli lodosa dikkat

Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güneybatısı, Kuzey Ege kıyıları ile Balıkesir ve Çanakkale çevreleri yağışlı geçecek. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, kıyı kesimlerde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Kuzey, iç ve batı bölgelerde 4 ila 6 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR :Güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, batı bölgelerde kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

UYARILAR
BUZLANMA VE DON UYARISI:
Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don hadisesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar v.b.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; batı bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz zehirlenmeleri, çatı uçması v.b.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde Çanakkale ve Balıkesir çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; güney ve güneybatı yönlerden (Lodos) kuvvetli ve kısa süreli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esecek.

EGE Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde Kuzey Ege kıyıları sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-60 km/saat) şeklinde esecek.

AKDENİZ Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölge geneli sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; bölgenin batısında güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-40 km/saat) esecek.

İÇ ANADOLU Parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde yer yer buzlanma ve don hadisesi bekleniyor. Rüzgar; öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (40-60 km/saat) esecek.

BATI KARADENİZ Parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde (Bolu, Karabük, Kastamonu) buzlanma ve don hadisesi bekleniyor. Rüzgar; öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-50 km/saat) esecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don hadisesi bekleniyor. Rüzgar; öğle saatlerinden itibaren bölgenin orta kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.

DOĞU ANADOLU Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde güneybatısı (Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl) yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer buzlanma ve don hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde batısı (Gaziantep, Adıyaman, Kilis) gece saatlerinde bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BİZE ULAŞIN