Devlet eliyle doğurulan üçüzler yardıma muhtaç

Valilik parasıyla üçüz sahibi olan aile "Başbakan '3 çocuk doğurun' dedi. Bakımlarına da o yardım etsin" diyor

Diyarbakır'da, valiliğin 3 bin liralık yardımıyla tüp bebek yöntemine başvuran ve üçüzleri olan Çamurdaşoğlu çifti bu kez çocuklara bakacak para bulamıyor.

Dayısının yanında berberlik yapan 32 yaşındaki Nuri Çamurdaşoğlu ile 27 yaşındaki Canan Çamurdaşoğlu tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi oldu. Doğan erkek bebeğe Muhammed Salih, tek yumurta ikizi olan kızlara ise Ecren ve Ceren isimleri verildi. 6 yılın sonunda hayallerine kavuşan Çamurdaşoğlu çiftinin mutluluğu maddi imkansızlıklar nedeniyle bir süre sonra yerini karamsarlığa bıraktı. Berber babanın asgari ücretiyle geçinmeye çalı��an aileye valilik çocuk başına 200 lira yardımda bulundu. Ancak 9'uncu ayını dolduran bebeklere mama ve bez yetiştiremeyen aileye başka yardım eden çıkmadı. Çaresiz aile, "Sayın Başbakanımız üç çocuk önerisinde bulunuyordu. Allah bize üç çocuk verdi. Ama bakamıyoruz. Başbakanımız'dan yardım bekliyoruz" diye konuştu.

500 TL MAAŞIN YARISI KİRA

Kazandığı 500 liranın 200 lirasını ev kirasına verdiğini, kalan parayla ise ne yapacağını şaşırdığını söyleyen baba Çamurdaşoğlu da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'tan yardım istedi.
BİZE ULAŞIN